Hutníci oddychujú prácou pre druhých

Steel logo

BRATISLAVA 10. mája (WBN/PR) – V dňoch 13. – 14. mája 2016 (piatok – sobota) sa uskutoční už 10. ročník firemného podujatia Dni dobrovoľníkov – U. S. Steel pre Košice 2016. Pomôcť 10-tim organizáciám sa chystá viac než 400 dobrovoľníkov. Do darovania krvi či zbierky užitočných vecí pre charitné centrá sa môžu zapojiť aj obyvatelia regiónu.

Podujatie tradične začína Hutníckou kvapkou krvi v piatok ráno o 6.00 hod. v Hematologicko-transfúziologickom oddelení Nemocnice Košice – Šaca vo Vstupnom areáli U. S. Steel, kde sú pripravení postarať sa o stovku bezplatných darcov.

V piatok i v sobotu budú môcť nielen hutníci, ale i široká verejnosť darovať oblečenie pre deti a dospelých, posteľnú bielizeň, kuchynské a školské potreby pre krízové centrum Arcidiecéznej charity v Košiciach, komunitné centrum ETP Slovensko v Šaci a charitný dom Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach. So zbieraním týchto potrebných vecí každoročne pomáhajú hutníci na dôchodku. Zberné miesto bude v sídle ich občianskeho združenia Jeseň života na Triede SNP 24 a takisto v Dome pokojnej staroby na Južnej triede 2, a to v piatok od 12.00-18.00 hod. a v sobotu od 8.00-15.00 hod. Na Južnej triede prevezmú aj záhradnícke náradie, semená, priesady či nepotrebný stavebný materiál, ktorý použijú v charitnom dome Oáza na pracovné aktivity.

V sobotu počas brigád od 8.00 – 13.00 hod. budú dobrovoľníci pomáhať pri skrášľovaní areálu denného stacionára pre zdravotne znevýhodnenú mládež Klub Forresta Gumpa na Užhorodskej ulici aj v detskom domove na Hurbanovej ulici. Odborné zručnosti hutníkov využijú na Detskej historickej železnici v Čermeli a pomoc šikovných rúk ocenia každoročne aj pri údržbe veľkých areálov v botanickej i zoologickej záhrade, ako aj v útulku pre zvieratá pri Haniske.

Do podujatia U. S. Steel pre Košice 2016 sa aj tento rok zapoja stovky zamestnancov hutníckej firmy a jej dcérskych spoločností, ktorí neváhajú obetovať svoj voľný čas a nezištne pomôcť iným. Firma dlhodobo podporuje firemné dobrovoľníctvo v prospech rozvoja mesta a regiónu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie U.S. Steel Košice, s.r.o.