Sean Monahan
Sean Monahan v drese Calgary Flames (vpravo). Foto: archívne, Jeff McIntosh/The Canadian Press via AP.

NEW YORK 5. novembra (WebNoviny.sk) – Prvou hviezdou uplynulého týždňa v NHL sa stal center hokejistov Calgary Flames Sean Monahan. Aj ďalšími dvoma hráčmi s honorom hviezdy týždňa sú strední útočníci Elias Pettersson z Vancouveru Canucks a Brayden Point z Tampa Bay Lightning. Informuje o tom oficiálny web NHL.

Calgary je lídrom Pacifickej divízie

Sean Monahan si v sledovanom období pripísal štyri zápasy po sebe s viacbodovým ziskom a celkovo nazbieral 8 bodov (4+4).

Tímu Flames výrazne pomohol k líderskému postaveniu v Pacifickej divízii. Dvadsaťštyriročný rodák z Bramptonu dosiaľ v tomto súťažnom ročníku nazbieral 18 bodov za 8 gólov a 10 asistencií v 15 zápasoch.

Pettersson prepísal históriu Canucks

Nováčik Elias Pettersson sa v troch zápasoch blysol 4 gólmi a 3 asistenciami. Doslova exceloval v zápase s Coloradom, keď k víťazstvu Vancouveru (7:6 pp) prispel 3 gólmi a 2 asistenciami vrátane vyrovnávajúceho gólu 35,9 s pred koncom tretej tretiny a asistencie na víťazný gól v predĺžení.

Vo veku 19 rokov a 355 dní sa stal najmladším hráčom v histórii Canucks s 5-bodovým zápisom v jednom stretnutí. Rovnako sa mu to podarilo ako prvému nováčkovi v klubových štatistikách.

Brayden Point v uplynulom týždňa získal 8 bodov, z toho bolo až 6 asistencií. Tampe Bay pomohol k trom víťazstvám a prvej priečke v Atlantickej divízii.

Na vysokom triumfe nad New Jersey (8:3) sa podieľal 5 bodmi (1+4), čo sa mu vo veku 22 rokov a 231 dní podarilo ako najmladšiemu v klubovej histórii. Rodák z Calgary má zo 14 zápasov v tejto sezóne na konte 17 bodov (8+9).