Hviezdny Valentino Rossi si na tréningu zlomil nohu

Valentino Rossi
Valentino Rossi. Foto: archívne, SITA/AP

URBINO 1. septembra (WebNoviny.sk) –  Hviezdny taliansky cestný motocyklista Valentino Rossi si vo štvrtok na tréningu zlomil pravú nohu. Medzičasom už aj absolvoval operáciu v nemocnici Riuniti v Ancone a vyhlásil, že sa plánuje vrátiť tak rýchlo, ako to len bude možné: „Zákrok bol bez komplikácií a keď som sa ráno prebral, cítil som sa dobre.

Chirurg Raffaele Pascarella skonštatoval, že pacientov stav je perfektný: „Valentino je na tom dobre a to je podľa mňa najdôležitejšie pre nás aj jeho fanúšikov.“ Rossi dostal spevňujúcu skrutku na lepšie hojenie dvoch poškodených kostí.

Tím Yamaha v tlačovej správe uviedol, že Rossi mal nehodu v teréne neďaleko Urbina na východe Apeninského polostrova a previezli ho do nemocnice v spomenutom meste.

Hovoril som s ním a Valentino nebol príliš optimistický. Je to katastrofa,“ povedal pre agentúru Ansa jazdcov otec Graziano. Tridsaťosemročný Rossi junior v nedeľu bol v britskom Silverstone tretí pri svojom jubilejnom 300. štarte v kráľovskej kubatúre.

V ostatných troch sezónach vždy skončil na druhej priečke v šampionáte. Dovedna 9-násobný majster sveta Rossi teraz figuruje na štvrtej pozícii v priebežnom celkovom hodnotení seriálu v najprestížnejšej triede MotoGP, za vedúcim krajanom Andreom Doviziosom zaostáva o 26 bodov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Valentino Rossi