Hviezdou musiq1 awards britský hudobník Tinchy Str

BRATISLAVA 13. októbra (WEBNOVINY) – Hviezdami 1. ročníka odovzdávania cien televízie musiq1 budú vo štvrtok 15. októbra v Banskej Bystrici britský hudobník Tinchy Stryder, slovenská speváčka Zdenka Predná s Hafnerom, česká speváčka s poľskými koreňmi Ewa Farna, domáca alternatívna kapela Lavagance, superskupina Billy Barman či britský dídžej Norman Jay. Fanúšikov hip-hopu určite poteší aj exkluzívne spoločné vystúpenie v podaní Veca, Zverinu, H16, DNA, Moja Reč a A.M.O. Živého vystúpenia sa dočkajú aj priaznivci česko-slovenskej neopunkovej legendy Ine Kafe. „Na odovzdávaní budeme hrať jednu skladbu na klavíri,“ uviedol na utorkovej tlačovej konferencii v bratislavskej reštaurácii UFO líder kapely Vratko Rohoň. „Som rád, že ľudia za nás hlasovali, aj keď už tri roky neexistujeme. Odohrali sme iba jediný koncert v Prahe, ktorý vyšiel na DVD,“ dodal spevák.

Moderátormi večera budú v Klube Ministry of Fun tanečník Laci Strike a izraelská herečka a moderátorka Eden Harel. V bratislavskom UFE nad Novým mostom vo výške 85 metrov predstavili v utorok zástupcovia hudobnej televízie prostredníctvom prvej slovenskej Playmate Evy Cifrovej a bývalej Miss Universe Lucie Senášiovej cenu, o ktorú budú interpreti bojovať v jedenástich kategóriách. Ide o mrkvu zastrčenú do reproduktora. Vo štvrtok sa slávnostného odovzdávania cien zúčastní 735 pozvaných hostí, na pódiu sa ukáže 185 účinkujúcich, ktorých do dejiska dopraví 30 áut, 5 autobusov a jedno lietadlo.

V kategórii musiq1 skupina sa do prvej trojky po 1. kole hlasovania divákov dostali Desmod, Horkýže Slíže a Para. Zo spevákov sa do druhého kola v kategórii musiq1 spevák prebojovali hudobník Marián Čekovský, slovenský Zlatý slávik Peter Cmorik a raper Vec. Šancu získať hudobné ocenenie v ženskej kategórii musiq1 speváčka má česká speváčka nominovaná tiež na cenu MTV Ewa Farna, slovenská speváčka Jana Kirschner a bývalá líderka kapely Peha Katarína Knechtová. Najvyšší počet hlasov v kategórii musiq1 videoklip dostali skupina From Our Hands s piesňou Let It Burn, Katka Knechtová s klipom Vo svetle žiariacich hviezd a videoklip 7 Nocí prešovskej skupiny Komajota. Kategóriu musiq1 song si “podelili” bratislavská skupina Billy Barman so skladbou Introvert, Jana Kirschner s megahitom Pokoj v duši a česká skupina NightWork s pesničkou Globální oteplováni (Já jsem Gay). Do kategórie musiq1 nováčik boli nominovaní Billy Barman, Horská Chata a Mária Čírová. Cenu za najlepšie hudobné vystúpenie musiq1 live si odnesie Billy Barman, festivalové stálice Horkýže Slíže alebo spomínaná kapela Ine Kafe.

Ocenenia musiq1 awards udelia aj zahraničným interpretom. Finalistami v kategórii musiq1 international act sú Black Eyed Peas, Green Day a Kings of Leon. Sošku za najlepšie video „dostane“ videoklip Boom Boom Pow od Black Eyed Peas, Poker Face od Lady GaGa alebo Linkin Park s klipom New Divide. V kategórii musiq1 international song posunuli diváci do druhého kola Know Your Enemy od skupiny Green Day, Angels od skupiny Morandi a trojicu uzatvárajú The Killers s pesničkou Human. Hudobná stanica musiq1 sa rozhodla udeliť aj titul In Fashion Awards, ktorý víťazovi prisudzuje titul najštýlovejší interpret. Zabojujú oň speváčka Dara Rolins, frontman IMT Smile Ivan Tásler a líder skupiny Desmod Kuly.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy BarmanDara RolinsEwa FarnaIvan TáslerJana KirschnerKatarína KnechtováKatka KnechtováLaci StrikeLady GagaMária ČírováMarián ČekovskýPeter CmorikZdenka Predná