Hviezdy deťom v nedeľu s Hossom, Tatarom, Škantárovcami či Kinderom

Hviezdy deťom 2016
Richard Lintner sa zúčastnil charitatívnej akcie Hviezdy deťom 2016. Foto: archívny záber, SITA/Martin Medňanský

TRENČÍN 17. júna (WebNoviny.sk) – Už 9. ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom sa uskutoční v nedeľu 18. júna v priestoroch Hoss Sport Centra na Novinách v Trenčíne. Výťažok akcie organizovanej futbalovým klubom AS Trenčín priniesol v ôsmom roku života sumu vo výške 18 000 eur.

V súčasnosti neoddeliteľná súčasť komunitného programu trenčianskeho klubu získala počas svojej existencie na pomoc tým, ktorým osud postavil do cesty neľahké prekážky, finančnú podporu vo výške takmer 123 000 eur.

Hviezdy deťom počas tohto obdobia vďaka podpore osobností športového a kultúrneho života, významných spoločností, drobných firiem a jednotlivcov pomohli mnohým nielen v našom regióne.

„Každý rok sa snažíme oživiť Hviezdy deťom o viaceré novinky. Tentoraz pozývame do celkom nových priestorov. Štadión na Sihoti a Mierové námestie, ktoré privítali akciu v minulosti, sme vymenili za atraktívne športové centrum na Novinách v Trenčíne,“ povedala manažérka projektu a manažérka podujatí AS Trenčín Petra Drábová.

Hokejistov povedú Hossa s Tatárom

Najväčším lákadlom programu je tradičný turnaj osobností. Futbal tentoraz nahradia duely v atraktívnom plážovom futbale a plážovom volejbale. Na dvoch susediacich ihriskách sa predstavia štyri tímy. Tradične exkluzívne zastúpenie má výber hokejistov vedený dvojicou Marián Hossa a Tomáš Tatar.

Pod ich taktovkou sa predstaví snáď to najlepšie, čo slovenský hokej dnes ponúka. V tíme osobností sú okrem iných aj Dominika Nestarcová, Ladislav a Peter Škantárovci, Peter Varinský, René Štúr alebo Tomáš Bezdeda. Tím Československého leva povedú Vladimír Kinder, Leo Gudas, Ľubomír Luhový, Ivan Vojtek a Ján Pardavý.

Vo farbách AS Trenčín nebudú chýbať Igor Šemrinec, Peter Kleščík, Jakub Paur, James Lawrence, Desley Ubbink a ďalší.

Športy pod odborným dohľadom

Od pravého poludnia bude najmladších, ale aj tých starších návštevníkov, čakať na viacerých ihriskách a priľahlom priestranstve množstvo športových aktivít a atrakcií. Záujemcovia si môžu vyskúšať základy florbalu, hokeja, hádzanej, bedmintonu a tenisu. Každý zo športov im predstavia zástupcovia trenčianskych klubov.

Rovnako ako pred rokom nebudú ani tentoraz chýbať reprezentanti športov pre telesne postihnutých. Vyskúšat sa dá na akcii boccia, ktorá je určená nielen hendikepovaným športovcom, ale aj pohľad na svet zo sánok pre sledge hokejistov.

„Deti sa môžu tešiť na nafukovacie hrady, maľovanie na tvár, rodeo, ale aj chutné odmeny v podobe pukancov a cukrovej vaty. Pre tie celkom najmenšie deti bude pripravený samostatný kútik a tvorivé dielne,“ doplnila Petra Drábová. Informácie sú z webu futbalového klubu AS Trenčín.

Hlavný program 9. ročníka Hviezdy deťom v Trenčíne – nedeľa 18. júna (14.00 – 17.30 h):
14.00 h: otvorenie programu Angels Cheerleaders a predstavenie tímov
14.10 h: plážový futbal a plážový volejbal (AS Trenčín – Hokejisti), autogramiáda Československý lev
14.40 h: plážový futbal a plážový volejbal (ČS Lev – Osobnosti), autogramiáda hokejisti
15.00 h: vystúpenie Angels Cheerleaders
15.20 h: plážový futbal a plážový volejbal (AS Trenčín – ČS Lev), autogramiáda osobnosti
15.50 h: plážový futbal a plážový volejbal (Osobnosti – Hokejisti), autogramiáda AS Trenčín
16.10 h: bubnovačka
16.30 h: plážový futbal a plážový volejbal (Hokejisti – ČS Lev)
17.00 h: plážový futbal a plážový volejbal (Osobnosti – AS Trenčín)
17.20 h: spoločné vystúpenie Angels Cheerleaders a bubnovačka
17.30 h: vyhlásenie výsledkov

Zostavy:

AS Trenčín: Igor Šemrinec, Peter Kleščík, Jakub Paur, James Lawrence, Desley Ubbink, Julien Keston, Rodney Klooster, Milton Klooster, Maduka Udeh, Pedro Colina, Martin Šulek, Erik Prekop

Hokejisti: Marián Hossa, Marcel Hossa, Tomáš Tatar, Richard Lintner, Marko Daňo, Tomáš Jurčo, Martin Réway, Jakub Gašparovič, Dominik Graňák, Tomáš Kopecký, Róbert Petrovický, Rastislav Pavlikovský, Marcel Forgáč, Branislav Jánoš

Osobnosti: Dominika Nestarcová, Ladislav a Peter Škantárovci, Peter Gelle, Boris Demeter, Peter Varinský, Dano Očenáš, Mery Havranová, Martin Šmahel, René Štúr, Tomáš Bezdeda

Československý lev: Ján Ďureje, Vladimír Kinder, Leo Gudas, Ľubomír Luhový, Ivan Vojtek, Peter Pačút alias Freddie Mercury, Juraj Tarr, Július Šimon, Ján Pardavý, Ján Ďureje ml., Róbert Nosek

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominik GraňákDominika NestarcováFreddie MercuryJán PardavýJuraj TarrMarcel HossaMarián HossaMarko DaňoMartin RéwayPeter GelleRastislav PavlikovskýRichard LintnerRóbert PetrovickýTomáš JurčoTomáš KopeckýTomáš Tatar