Hviezdy MLS si poradili s Chelsea, David Beckham odletel

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku, Foto: SITA/AP

PHILADELPHIA 26. júla (WEBNOVINY) – Výber hviezd severoamerickej MLS uštedril v stredajšom exhibičnom zápase prehru 2:3 úradujúcemu víťazovi európskej Ligy majstrov FC Chelsea.

O nečakaný výsledok sa postaral v nadstavenom čase Eddie Johnson.

Preto ma tam tréner poslal. Snažil som sa mu odvďačiť,“ povedal autor víťazného presného zásahu.

V PPL Parku vo Philadelphii išli do vedenia hviezdy MLS zásluhou Chrisa Wondolowského.

Ešte v prvom polčase vyrovnal John Terry a v 58. min Frank Lampard upravil stav na 2:1 v prospech anglického tímu.

Domáci“ sa však nevzdali a v záverečných 20 minútach obrátili skóre. Vyrovnanie prišlo z kopačky Chrisa Pontiusa, keď sa na akcii podieľal aj David Beckham, a v prvej minúte nadstaveného času sa presadil Johnson. Za najlepšieho hráča zápasu vyhlásili Pontiusa.

Hviezdy MLS zaznamenali prvé víťazstvo nad tímom z anglickej Premier League po štyroch rokoch, vlani a predvlani nestačili na Manchester United (0:4, 2:5), v roku 2009 na Everton. V roku 2006 si poradili s Chelsea 1:0.

David Beckham v druhom polčase vystriedal a odcestoval do Londýna, kde bude súčasťou otváracieho ceremoniálu olympijských hier. „Nemôžem prezradiť, aká je moja úloha, ale je to vzrušujúci pocit,“ rozlúčil sa stredopoliar Los Angeles Galaxy.

MLS Stars – Chelsea footyroom.com by footyroom

Pre londýnsku Chelsea bol Zápas hviezd MLS súčasťou predsezónneho turné v USA. V prvom zápase vyhrala nad Seattle Sounders 4:2, v druhom remizovala s Parížom St. Germain na newyorskom Yankee Stadium 1:1 a v piatok zakončí pobyt duelom s AC Miláno v Miami.

Výsledok:

Výber hviezd MLS – FC Chelsea 3:2 (1:1)

Góly: 21. Wondolowski, 73. Pontius, 90.+ E. Johnson – 32. Terry, 58. Lampard. Divákov: 19 236