Hypotéku pre mladých si vezmite do konca júna

VÚB banka LOGO

BRATISLAVA 14. júna (WBN/PR) – Mladí ľudia, ktorí plánujú v najbližšom období riešiť svoje bývanie a chcú využiť dotovanú hypotéku so súčasnou príjmovou hranicou, majú už len niekoľko dní na podanie žiadosti. Maximálna výška príjmu pre získanie zvýhodnenej hypotéky pre mladých sa totiž od 1. júla znižuje na 969,80 eur, čo je v porovnaní s dneškom pokles o takmer 130 eur.

Mladí ľudia do 35 rokov môžu dnes získať štátom dotovanú hypotéku zníženú o 3 %, ak v minulom roku nepresiahol ich hrubý príjem 1 097,20 eur (1,3 násobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve). Pri manželoch, resp. partneroch, nesmie ich spoločný príjem prevýšiť dvojnásobok príjmovej hranice, teda 2 194,40 eur. Všetci záujemcovia, ktorí plánujú kúpu, výstavbu či rekonštrukciu nehnuteľnosti, a ktorí vlani zarábali blízko k príjmovej hranici, majú do konca júna jedinečnú príležitosť požiadať o zvýhodnenú hypotéku. Od 1. júla totiž klesne maximálna výška príjmu na úroveň 969,80 eur v prípade jedného žiadateľa a v prípade žiadateľov manželov alebo partnerov na 1 939,60 eur.

Dotovanú hypotéku môžu vo VÚB získať aj klienti, ktorí ešte nemajú vybranú nehnuteľnosť. „Stačí, ak do konca júna požiadajú o vydanie bezplatného hypotekárneho certifikátu. Ak v priebehu nasledujúceho mesiaca nájdu vhodnú nehnuteľnosť, stále budú môcť získať úrokové zvýhodnenie,“ hovorí Angelika Farkašová, vedúca oddelenia úverov VÚB banky.

Podmienkou získania hypotéky pre mladých, okrem podmienky príjmovej hranice, je aj vek žiadateľa do 35 rokov. Úrokové zvýhodnenie je možné získať na sumu najviac 49 790,88 eur a zároveň maximálne na sumu zodpovedajúcu 70 % z hodnoty založenej nehnuteľnosti. Časť úveru prekračujúca niektorú z týchto hraníc sa úročí štandardnou úrokovou sadzbou.

Dotácia k úrokovej sadzbe hypotéky pre mladých platí prvých päť rokov a mladí ľudia môžu na nej ušetriť nemalé prostriedky. „Napríklad pri 40-tisícovej hypotéke na 30 rokov predstavuje mesačná úspora približne 70 eur,“ dodáva Farkašová. Okrem toho klienti, ktorí podpísali zmluvu o hypotéke pre mladých od apríla 2011, môžu pri narodení dieťaťa počas splácania hypotéky pre mladých požiadať o zníženie splátky až na polovicu alebo o odklad splátky istiny po dobu dvoch rokov.

VÚB banka navyše poskytuje v súčasnosti historicky najnižšiu úrokovú sadzbu na úvery s ročnou fixáciou. Flexihypotéku pre mladých možno získať už od 0,5 % za rok.

Úrokové sadzby flexihypoték

Typ úveru: Fix na 1 rok

Flexihypotéka: od 3,50%

Flexihypotéka pre mladých: od 0,50%

Flexihypotéka na refinancovanie: –

Bezúčelová flexihypotéka: od 3,90%

Typ úveru: Fix na 5 rokov

Flexihypotéka: od 3,99%

Flexihypotéka pre mladých: od 0,99%

Flexihypotéka na refinancovanie: od 3,99%

Bezúčelová flexihypotéka: od 4,39%

Typ úveru: Fix na 10 rokov

Flexihypotéka: od 4,89%

Flexihypotéka pre mladých: od 1,89%

Flexihypotéka na refinancovanie: od 4,89%

Bezúčelová flexihypotéka: –

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. VÚB je aktuálnym držiteľom ocenení Banka roka od časopisu Trend a Euromoney Awards for Excellence od britského magazínu Euromoney. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 207 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie VÚB Všeobecná úverová banka