Iba štyria hráči odohrali v polovici sezóny La Ligy plný počet minút, je medzi nimi aj Slovák

Španielska La Liga má za sebou 19 kôl, čiže polovicu sezóny a iba štyria futbalisti hrajúci v poli v nej odohrali kompletný počet 1710 minút. (neráta sa nadstavený čas). A jedným z nich je slovenský obranca vo farbách RCD Mallorca Martin Valjent.

Ďalšími tromi hráčmi s plným počtom minút v La Lige 2019/2020 sú Dani García (Athletic Bilbao), Kiko Olivas (Real Valladolid) a Pau Torres (Villarreal CF). Informáciu priniesla La Liga Santander na svojej twitterovej prezentácii.

Dvadsaťštyriročný Valjent je stopérskym pilierom nováčika La Ligy RCD Mallorca, v 19 zápasoch sezóny s plnou minutážou zatiaľ nestrelil gól a dostal tri žlté karty. Jednoznačne najväčším zápasom, ktorý Valjent odohral v tejto sezóne, je októbrový domáci triumf nad Realom Madrid (1:0). Napriek tomu nováčikovi patrí v tabuľke aktuálne osemnásta, čiže prvá zostupová pozícia. Mallorca má na konte 15 bodov za 4 víťazstvá, 3 remízy a 12 prehier.