IBM a STU zakladajú výskumné centrum

IBM logo
IBM logo

BRATISLAVA 2. marca (WBN/PR) – Spoločnosť IBM v spolupráci so Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave a spoločnosťou DWC Slovakia pracuje na projekte Založenie výskumného centra pre analýzu a ochranu dát, ktoré sa bude zaoberať analýzou a ochranou dát v mobilných zariadeniach.

Projekt založenia výskumného centra na analýzu a ochranu dát sa bude zameriavať na podporu špičkového výskumu, ktorý umožní firmám a organizáciám byť v online spojení prostredníctvom mobilných prístrojov, cloudu a sociálnych sietí bez akéhokoľvek ohrozenia v oblasti bezpečnosti.

Ako už samotný názov napovedá, stredobodom jeho vedeckého záujmu budú dáta. Práve Big Data sú dnes pre firmy a organizácie nielen zdrojom dôležitých a užitočných informácií, ale predstavujú aj jedno z najvýznamnejších aktív, ktoré je potrebné bezpečne chrániť. Stále rýchlejší rozvoj informačných technológií a inovácií prináša nové výzvy vedúce minimalizácií rizika kybernetických útokov.

Medzinárodné výskumné centrum prinesie na Slovensko špičkový výskum v oblasti Big Data. Do septembra tohto roka sa študenti Slovenskej technickej univerzity budú podieľať na praktickej simulácii a testovaní narušenia bezpečnosti mobilných zariadení s konkrétnymi úlohami dôležitými pre dosiahnutie očakávaných výsledkov,“ povedal generálny riaditeľ IBM Slovensko Martin Murgáč.

Projekt Založenie výskumného centra pre analýzu a ochranu dát je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja, prostredníctvom Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pre štrukturálne fondy Európskej únie.

IBM sa na Slovensku dlhodobo snaží prinášať na univerzitnú pôdu know-how v oblasti najmodernejších technológií. Jedným z cieľov tohto projektu je kvalitnejšie prepojenie akademickej obce z praxou, a jej zapojenie sa do riešenia výskumných úloh slúžiacich pre potreby biznisu v oblasti kybernetickej bezpečnosti,“ doplnil Martin Murgáč.

Výskumné centrum bude jedným z mála výskumných centier na Slovensku s aktívnou účasťou nadnárodného výskumu. IBM bude v rámci výskumných úloh nového centra využívať potenciál vlastných výskumných laboratórií v oblasti Big Data, a sprostredkuje tak intenzívnejšie prepojenie vlastných výskumných kapacít s akademickou sférou a domácim komerčným výskumom.

Práve vďaka aktívnej spolupráci s nadnárodným výskumným prostredím sa výskumné centrum, ktoré vzniká v rámci realizácie predkladaného projektu, môže stať medzinárodne renomovaným výskumným centrom a aj partnerom pre ďalšie domáce, ale aj zahraničné inštitúcie pôsobiace v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

O DWC

DWC je softvérová spoločnosť zameriavajúca sa na implementáciu systémov na správu dokumentov a riadenie procesov. Riešenia spoločnosti DWC využíva v súčasnosti vyše 25 tisíc užívateľov v desiatkach organizácií a firiem. Spoločnosť DWC vznikla v roku 2000 a je dodávateľom certifikovaných riešení, ktoré spolupracujú s ERP a databázovými systémami a v praxi zvyšujú rýchlosť, efektívnosť a transparentnosť administratívnych procesov v súlade s medzinárodnými štandardmi. Riešenia spoločnosti DWC umožňujú bezpečné a dlhodobé ukladanie dôležitých dokumentov.

O IBM

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu a Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

O STU

Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) je modernou výchovno-vzdelávacou a vedeckou inštitúciou poskytujúcou vzdelávanie najmä v technických, technologických, technicko-ekonomických, technicko-informačných a technicko-umeleckých odboroch štúdia. Na siedmich fakultách STU, ktoré ponúkajú štúdium v akreditovaných študijných programoch, v komplexnom systéme bakalárskeho, inžinierskeho a doktorandského štúdia študuje aktuálne viac ako 17-tisíc študentov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie IBM