Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. januára 2016 Ekonomika od WBN/PRSITA Diskusia()

IBM opäť vedie v patentoch

Spoločnosť IBM je lídrom v patentoch už 23 rokov za sebou. V roku 2015 sa jej podarilo zaregistrovať 7 355 patentov.

BRATISLAVA 13. januára (WBN/PR) – Spoločnosť IBM opäť kraľuje rebríčku patentov v Spojených štátoch amerických. Za minulý rok sa jej podarilo zaregistrovať spolu 7 355 patentov, vďaka čomu je lídrom patentového rebríčka už 23. rok za sebou. IBM sa vlani podarilo zaregistrovať rozmanitú škálu vynálezov, pričom zjavný je jej silný rast patentov v oblasti kognitívnych riešení a cloudu.

IBM je na vrchole patentového rebríčka Spojených štátov amerických už 23 rokov. Počas tohto obdobia sa výskumníkom a vynálezcom spoločnosti IBM podarilo zaregistrovať spolu vyše 88 tisíc patentov.

V oblasti kognitívnej výpočtovej techniky a umelej inteligencie, vynálezcovia spoločnosti IBM vyvinuli napríklad nové technológie, ktoré môžu pomôcť strojom naučiť sa rozpoznávať emócie. V kognitívnej ére nás budú stroje stále viac počúvať a hovoriť s nami. Skupina vedcov z IBM Research laboratória v Číne si dala patentovať systém, ktorý pomôže strojom interpretovať emócie jednotlivých slov, a tie potom budú môcť s nami konverzovať prirodzenou cestou.

Na rozdiel od tradičných počítačov, sa kognitívne systémy budú vedieť poučiť z vlastných skúseností. Tím vedcov spoločnosti IBM vynašiel technológiu, ktorá pomáha počítačom porozumieť nášmu jazyku pri vzájomnej interakcii s ľuďmi. Cieľom je pomôcť počítačom zistiť, či sú v interakcii s človekom alebo strojom. Vynález by mohli využiť napríklad web stránky, ktoré predávajú napríklad vstupenky na koncerty a kultúrne podujatia, pretože by mohli jednoducho identifikovať roboty riadené špekulantmi.

Rebríček firiem, ktorým sa v roku 2015 podarilo v Spojených štátoch amerických zaregistrovať najviac patentov:

1 – IBM – 7,355

2 – Samsung – 5,072

3 – Canon – 4,134

4 – Qualcomm – 2,900

5 – Google – 2,835

6 – Toshiba – 2,627

7 – Sony – 2,455

8 – LG Electronics – 2,242

9 – Intel – 2,048

10 – Microsoft – 1,956

Zdroj: IFI CLAIMS Patent Services

Odporúčané články

IBM a UBS spolupracujú s bankami na otvorenej obchodnej platforme na báze Blockchain IBM udelila Univerzite Mateja Bela grant na vedu a výskum

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...