IBM prináša najnovšie trendy v IT na univerzity

IBM
Foto: IBM

BRATISLAVA 22. novembra (WBN/PR) – Spoločnosť IBM prináša na slovenské univerzity najnovšie trendy v informačných technológiách. Prečo superpočítač Watson vyhral v Spojených štátoch amerických vedomostnú súťaž Jeopardy a ako smarter planet ovplyvní svet informačných technológií v najbližších rokoch? Aj s týmito témami sa mohli oboznámiť na podujatí Technology Days študenti Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. Pod názvom IT trendy v podaní IBM odborníci z IBM Slovensko a IBM International Services Centre mladým informatikom predstavili najnovšie riešenia v oblasti Biznis analytiky a optimalizácie či praktické príklady využitia cloud computingu.

Biznis analytika a optimalizácia sú nevyhnutné, ak chcú podniky v zrýchľujúcom sa svete prežiť a rásť. V súčasnosti vyhrávajú konkurenčný boj podniky, ktoré sa dokážu najlepšie rozhodnúť v krátkom čase. A práve pri tomto rozhodovaní Biznis analytika a optimalizácia pomáha spoločnostiam nájsť pomyselný „poklad“ v narastajúcom objeme dát vždy, keď je to potrebné. Biznis analytika a optimalizácia je smer, ktorý sa prudko rozvíja a rastie. Každým dňom rastie dopyt po týchto riešeniach, a ak ich dokážu študenti pochopiť a naučiť sa používať už teraz, budú mať istotu profitabilného uplatnenia sa na pracovnom trhu,“ hovorí líder pre Biznis analytiku a optimalizáciu IBM na Slovensku Slavomír Pšenák. Súčasťou Technology Days bola aj prednáška na tému Social media a využitie mobilných zariadení v práci. Prezentované témy si ako najzaujímavejšie vybrali z viacerých možností samotní študenti Žilinskej univerzity.

Spoločnosť IBM dlhodobo pracuje na výskumných a vzdelávacích projektoch so slovenskými univerzitami. Študentom ponúkame možnosť absolvovať kurzy na ktorých sa naučia pracovať s produktmi IBM ukončené certifikátom. A ten ich posúva vyššie v rebríčku atraktívnosti medzi zamestnávateľmi. Spolupracujeme so školami aj na diplomových a dizertačných prácach, pri ktorých študenti riešia zadania pre potreby praxe,“ zdôraznil Matúš Košina, manažér IBM Inovačného Centra v Bratislave.

Študentom vysokých škôl IBM na Slovensku ponúka možnosť zapojiť sa do tzv. Internship programu. V rámci tohto programu majú príležitosť pracovať niekoľko mesiacov pre spoločnosť IBM. Získajú tak neoceniteľné skúsenosti a kontakty, ktoré im pomôžu pri výbere zamestnania. IBM dlhodobo spolupracuje so slovenskými univerzitami pri zavádzaní najnovších poznatkov z praxe do škôl. Na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave sa aktuálne podieľa na začlenení predmetu BPM – Biznis proces manažment do študijného programu. V rámci IBM Academic Initiative spoločnosť ponúka vysokým školám a univerzitám napríklad bezplatný prístup k IBM softvéru, zľavy na hardvérové vybavenie, tréningové materiály, pomoc pri vytváraní osnov a školení. Do programu sa už zapojilo vyše šesť tisíc univerzít a 30 tisíc členov akademickej obce na celom svete.

O IBM

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Šebo
Firmy a inštitúcie IBM