iDEME OPIS 2014 o nových službách verejnej správy

BRATISLAVA 26. mája (WBN/PR) – Hlavnou témou konferencie iDEME OPIS 2014, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 19.júna 2014 v bratislavskom hoteli Bôrik, bude prezentácia nových elektronických služieb verejnej správy. Predstavené budú služby samosprávy, štátnej správy, ale aj v oblasti digitalizácie kultúrneho dedičstva. V prednáškach odznejú aj informácie o info-komunikačných témach v pripravených operačných programoch obdobia 2014-2020. V rámci predstavenia aktuálnych eGovernment trendov to budú napríklad témy „Citizen Intelligence = efektívna komunikácia verejnej správy s občanmi“ alebo „Aplikácia analytických nástrojov pre oblasť prevencie a detekcie podvodov“.

Významnú úlohu v prevencii ako i pri odhaľovaní podvodov zohráva dostupnosť dát, ich kvalita a schopnosť ich pretaviť do hodnotných a zmysluplných informácií, preto téme „Aplikácia analytických nástrojov pre oblasť prevencie a detekcie podvodov“ bude venovaný aj samostatný workshop pripravený v spolupráci s SAS Slovakia.

Záštitu nad konferenciou prevzal Úrad vlády SR a je spoluorganizovaná Riadiacim orgánom Operačného programu Informatizácia spoločnosti (RO OPIS). Partnermi konferencie iDEME OPIS 2014 sú spoločnosti SAS Slovakia a Sevitech, sponzormi CORAgeo, DATALAN, QBSW a S&T. Zaujímavé ukážky eGovernment technológií čakajú návštevníkov stánkov vystavovateľov, spoločnosti QEX a Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES). Mediálnymi a obsahovými partnermi podujatia sú Fórum pre komunikačné technológie (CTF), PROMOSPRAVY.SK, SITA, ÚZEMNÁ SAMOSPRÁVA a VÚS, n.o., Banská Bystrica.

Program konferencie iDEME OPIS 2014 a registračný formulár nájdete na stránke www.ideme.net.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom