Identifikovali jedného z páchateľov, ktorí prepadli kostol

Útočníci prepadli kostol vo Francúzsku
V kostole vo francúzskom meste Saint-Etienne-du-Rouvray dvaja útočníci ozbrojení nožmi zadržiavali viacero ľudí. Foto: SITA/AP

Paríž 26. júla (WebNoviny.sk) – Jeden z dvojice extrémistov, ktorí v utorok zaútočili na kostol vo francúzskom meste Saint-Étienne-du-Rouvray a podrezali tamojšieho kňaza, bol identifikovaný ako 29-ročný francúzsky občan Adel Kermiche.

Jeho rodičia podľa agentúry AP už predtým oboznámili úrady o jeho radikálnom správaní. Rodinný priateľ uviedol, že Kermiche vyrastal v miestnom sociálnom bytovom dome. Páchateľ mal brata a sestru, ktorá je lekárkou v neďalekom meste Rouen, ich matka je profesorka, tvrdí zmienený zdroj. Rodina ohľadom jeho radikalizácie upozornila príslušné úrady a požiadala ich, aby mu zabránili vycestovať do Sýrie.

Obrazom: Útočníci prepadli kostol vo Francúzsku

Kermiche bol zatknutý pri pokuse o vycestovanie do Sýrie a úrady nariadili jeho justičný dohľad. Mladík sa musel raz denne hlásiť na polícii a musel nosiť elektronické monitorovacie zariadenie. Políciu sa mu pri pokuse o vycestovanie na Blízky východ podarilo zmiasť dvakrát použitím falošnej identity.

Prokurátor Francois Molins informoval, že Kermiche bol identifikovaný na základe odtlačkov prstov. Oficiálna identifikácia druhého útočníka podľa neho stále prebieha. Oboch útočníkov, ktorí prisahali vernosť samozvanému Islamskému štátu (IS), pri akcii zabila polícia. Okrem vraždy kňaza, 84-ročného Jacquesa Hamela, teroristi zadržiavali v kostole päť rukojemníkov. Jednu osobu ťažko zranili. Vyšetrovatelia sa snažia zistiť, či mali usmrtení útočníci nejakých komplicov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom