Identifikujú obete havárie letu Ethiopian Airlines, ministerstvo sa stretlo s pozostalými

Ethiopian Airlines, letecké nešťastie
Miesto nehody, kde spadlo lietadlo spoločnosti Ethiopian Airlines, v ktorom zahynulo 157 cestujúcich. 10. marec 2019 Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. marca (WebNoviny.sk) – Obete nedeľného leteckého nešťastia začnú identifikovať 14. marca. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ tlačového odboru ministerstva zahraničných vecí Juraj Tomaga s tým, že vzhľadom na rozsah tragédie to môže trvať týždeň, možno aj viac.

„Paralelne už boli rozbehnuté procesy v súlade s konzulárnou praxou. Hneď ako sa ukončí identifikácia, budeme riešiť prevoz telesných pozostatkov. Zástupcovia nášho rezortu sa v pondelok osobne stretli s pozostalými obetí a osobne vyjadrili úprimnú sústrasť a ponúkli všestrannú pomoc,“ dodal Tomaga.

V nedeľu ráno sa pri metropole Etiópie Addis Abeba zrútilo lietadlo. V lietadle bolo 157 ľudí, z toho 149 pasažierov a osem členov posádky. Cestujúci pochádzali z 33 rôznych krajín.

Let ET302 smeroval z Addis Abeby do kenskej metropoly Nairobi, havaroval šesť minút po štarte zhruba 50 kilometrov na juh od Addis Abeby. Medzi obeťami leteckého nešťastia sú štyria Slováci.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ethiopian AirlinesMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR