IIHF.com vtipne na adresu Slovákov: Dajte Cígerovi cigaru

Zdeno Cíger
Tréner slovenskej reprezentácie Zdeno Cíger. Foto: SITA/Marko Erd

PETROHRAD / MOSKVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Slovenskej hokejovej reprezentácii patrí po víkendovom programe na majstrovstvách sveta v Rusku 4. priečka v rebríčku sily IIHF, ktorý zostavujú tvorcovia internetovej stránky Medzinárodnej hokejovej federácie. Lídrami rebríčka sú naďalej Kanaďania pred Fínmi a Čechmi.

Pred víkendom boli Slováci na 7. mieste, medzitým si pripísali dve víťazstvá v základnej B-skupine v Petrohrade nad Maďarskom (4:1) a Francúzskom (5:1).

Obrazom: Slovensko vyhralo nad Francúzskom

Rebríček sily je iba pomocným faktorom v súvislosti s ambíciami jednotlivých krajín na majstrovstvách sveta. Jeho autori zvyknú aj vtipne glosovať aktuálne postavenie jednotlivých tímov. K výberu Fínska, v ktorom zatiaľ žiari iba 18-ročný útočník Patrik Laine, pridali poznámku: „Patrik? Oľga by Ti rada dala… dres s javorovým listom.“ Reagovali tak na skutočnosť, že rodák z Tampere je vážnym adeptom na post jednotky v júnovom drafte do zámorskej NHL a právo prvého výberu bude mať klub Toronto Maple Leafs, teda „javorové listy“.

Slovákov na MS zatiaľ úspešne vedie tréner Zdeno Cíger, pre ktorého je to premiérový šampionát na tomto poste. IIHF uvádza: „Dajte Cígerovi cigaru. (Nie, nie, je to len metafora!)“. Stavili tak na fakt, že priezvisko kormidelníka Cígera sa veľmi podobá na anglické slovo cigar (v preklade cigara, pozn.), čo je v hokeji synonymum vychutnávania si úspechu.

Rebríček sily zostavujú autori iihf.com najmä pre zábavu čitateľov. Odzrkadľuje napredovanie jednotlivých tímov počas šampionátu a v jeho priebehu sa bude meniť.

Rebríček sily podľa iihf.com k 9. máju:

1. Kanada, 2. Fínsko, 3. Česko, 4. SLOVENSKO, 5. Švédsko, 6. USA, 7. Lotyšsko, 8. Rusko, 9. Nórsko, 10. Dánsko, 11. Francúzsko, 12. Kazachstan, 13. Švajčiarsko, 14. Nemecko, 15. Bielorusko, 16. Maďarsko

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.
Tipos

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patrik LaineZdeno Cíger
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia