IIHF prezentovala plány na obnovenie Ligy majstrov

Fasel
René Fasel Foto: SITA, AP

ZÜRICH 20. januára (WEBNOVINY) – Predstavitelia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) prezentovali vo štvrtok zástupcom členských zväzov, ich ligových súťaží a klubov z Rakúska, Bieloruska, Česka, Fínska, Nemecka, Ruska, Slovenska, Švajčiarska a Švédska vo švajčiarskom Zürichu plány na obnovenie Ligy majstrov v sezóne 2011/12.

V obnovenej súťaži by v prvých troch ročníkoch malo hrať 16 tímov, ktoré odohrajú dokopy 59 stretnutí. IIHF má pripravených pre Ligu majstrov celkovo 17,6 milióna švajčiarskych frankov, ktoré si rozdelia účastníci ako štartovné, odmeny, cestovné náhrady a aj náhrady pre kluby, ktoré sa kvalifikovali do súťaže ešte v sezóne 2009/10, v ktorej ju vinou finančnej krízy zrušili.

Na štvrtkovom mítingu sa zúčastnili aj zástupcovia NHL. Oslovené krajiny sa majú do 17. februára vyjadriť, či by v Lige majstrov štartovali. Ak pozvánku akceptujú, obnovená premiéra by sa mala uskutočniť v októbri 2011 a Final Four by sa konalo v januári 2012. Ďalšie detaily o Lige majstrov by mali byť známe po 17. februári.

O stretnutí informovala IIHF na svojej internetovej stránke.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie IIHF Medzinárodná hokejová federácia