IMT Smile majú v novom klipe tanečnice z Lúčnice

Imt smile
Populárna slovenská kapela IMT Smile. Foto: www.facebook.com
Imt smile lucnica
Foto: youtube.com

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská skupina IMT Smile predstavila nový singel S.O.S., ku ktorému už nakrútila aj videoklip.

Súčasťou skladby je báseň Tá láska od Jacquesa Préverta v podaní herečky Zuzany Fialovej. V klipe si zas okrem členov kapely zahrali aj tanečnice z Lúčnice.

Autorom textu piesne je dvorný textár IMT Smile Vlado Krauzs, o réžiu videa, ktoré vzniklo v skanzene v Zuberci na Orave, sa postaral Jaroslav „Jaris“ Vaľko.

„Bola to naša prvá spolupráca s Jarisom. Na pľaci bola perfektná atmosféra, Lúčničiari nám požičali skvelé kostýmy, mali sme si z čoho vyberať. Vonku bola poriadna zima, predsalen sme boli v horách, vonku pršalo, ale to všetko podľa mňa dokonale dokreslilo atmosféru piesne. Tanečníci nás učili plieskať bičom, čo môžete vidieť aj vo videoklipe. Taktiež krásne tanečnice z Lúčnice v autentických krojoch,“ uviedol spevák Ivan Tásler, ktorý sa v záverečnej scéne klipu predstavil aj so svojou manželkou Annou.

Kapelu IMT Smile založili v roku 1992 bratia Ivan a Miro Táslerovci. O dva roky neskôr skupina zvíťazila v súťaži RG Tip, ktorú organizoval hudobník Robo Grigorov. Ich debutový album s názvom Klik-Klak vyšiel v roku 1997, pričom v tom čase bola členkou formácie aj speváčka Katarína Knechtová.

Nasledovali nahrávky Valec (1998), bonusový Valec Extra (1999), Nech sa páči (2000), IMT Smile (2003), Exotica (2004), Niečo s nami je (2006), Hlava má sedem otvorov (2008), 2010: Odysea dva (2010) a Rodina (2012). Na konte majú aj živáky Live (2007) a 2010: Odysea Live (2010) a výberovky Diamant (2005) a Best Of (2009).

IMT SMILE – S.O.S.

Informácie pochádzajú od Mareka Kučeru z hudobného vydavateľstva Universal Music a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan TáslerKatarína KnechtováRobo Grigorov