IMT Smile majú za sebou rodinný krst

Rodinný krst IMT Smile
Nový album slovenskej kapely IMT Smile pokrstili manželky a partnerky jednotlivých hudobníkov. "Vydali sme už svoje deviate CD a hrdo sme ho nazvali Rodina. Stalo sa tak z mnohých dôvodov," uviedol počas krstu Ivan Tásler. Spomínané dôvody pritom spresnil v rozhovore pre agentúru SITA. "Všetko súvisí so všetkým a je to o mnohých zmenách, ktoré nastali v našej partii - od svadieb, cez deti, až po samotnú platňu. Som rád, že názov je taký, aký je. Plne vystihuje piesne, ktoré sú veľmi rodinného charakteru." Foto: propagandahouse.sk

BRATISLAVA 11. mája (WEBNOVINY) – Nový album slovenskej kapely IMT Smile pokrstili manželky a partnerky jednotlivých hudobníkov.

„Vydali sme už svoje deviate CD a hrdo sme ho nazvali Rodina. Stalo sa tak z mnohých dôvodov,“ uviedol počas krstu Ivan Tásler. Spomínané dôvody pritom spresnil v rozhovore pre agentúru SITA.

„Všetko súvisí so všetkým a je to o mnohých zmenách, ktoré nastali v našej partii – od svadieb, cez deti, až po samotnú platňu. Som rád, že názov je taký, aký je. Plne vystihuje piesne, ktoré sú veľmi rodinného charakteru.“

Počas krstu sa na pódium okrem piatich členov skupiny IMT Smile postavili aj štyri ich partnerky, ktoré nový album symbolicky uviedli do života za pomoci whiskey.

„Rada by som tomuto CD zaželala, aby robilo poslucháčom minimálne takú radosť, akú robilo chalanom pri nahrávaní, akú robí nám a našej rodine, a akú robíme my ženy našim mužom,“ popriala v mene všetkých dievčat manželka Ivana Táslera, Anna Tásler-Onderková.

S textami pomáhali aj partnerky

Rodinný krst IMT Smile
Foto: propagandahouse.sk

Album, ktorý IMT Smile nahrávali od augusta 2010 do konca roku 2011, obsahuje dovedna 11 skladieb. Autorom hudby je Ivan Tásler, pričom v štyroch piesňach mu asistovali kolegovia z kapely – Miro Tásler, Lukáš Kolivoška, Peter Bič a Dano Šoltís.

Texty si zobrali na starosť Vlado Krausz a Lukáš Duchovič, no autorsky sa v rámci skladby Viac pričinila i Anna Tásler-Onderková.

„Mali sme pieseň, ktorú som chcel otextovať, no nezvládol som to a poprosil Anku, či sa na to nepozrie. Jedného dňa som prišiel domov a text bol na stole. To sú presne veci, čo mám na živote rád – človek ich neplánuje a jednoducho sa stanú,“ uviedol na margo piesne Ivan Tásler.

Na nahrávke, ktorá bola už na krste ocenená Zlatou platňou, sa nachádza aj pätnásť rokov stará skladba Vŕba. Tú IMT Smile nanovo nahrali s ich bývalou speváčkou Katarínou Knechtovou. CD obsahuje i bonus v podobe skladby Mama, ktorá je coververziou piesne od skupiny Tublatanka.

Hudobné začiatky kapely

Rodinný krst IMT Smile
Foto: propagandahouse.sk

„Je to kapela, ktorá vo veľkej miere ovplyvnila moje hudobné začiatky. V mladosti som bol na mnohých ich koncertoch a myslím, že vidieť Tublatanku v tých rokoch a v tej zostave, bolo pre mňa ako pre muzikanta veľmi dobrým základom,“ dodal spevák.

Skladby z nového albumu kapela predstavila aj na slovensko-českom turné, v rámci ktorého ich ešte čakajú posledné štyri koncerty. Tie odohrá IMT Smile 11. mája v Trenčíne (Piano club), 12. mája v Žiline (Holiday Inn) a 15. mája v Prahe (Lucerna).

Na záver turné sa hudobníci ukážu 22. júna doma v Prešove (Amfiteáter) spoločne s Richardom Müllerom.

Kapelu IMT Smile založili v roku 1992 bratia Ivan a Miro Táslerovci. O dva roky neskôr skupina zvíťazila v súťaži RG Tip, ktorú organizoval hudobník Robo Grigorov. Ich debutový album s názvom Klik-Klak vyšiel v roku 1997, pričom v tom čase bola členkou formácie aj speváčka Katarína Knechtová.

Nasledovali nahrávky Valec (1998), bonusový Valec Extra (1999), Nech sa páči (2000), IMT Smile (2003), Exotica (2004), Niečo s nami je (2006), Hlava má sedem otvorov (2008) a 2010: Odysea dva (2010). Na konte majú aj živáky Live (2007) a 2010: Odysea Live (2010) a výberovky Diamant (2005) a Best Of (2009).

Veľa lásky od IMT Smile

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan TáslerKatarína KnechtováPeter BičRobo Grigorov