IMT Smile vydávajú výberový album hiSTORY

Ivan Tásler
Frontman skupiny IMT Smile Ivan Tásler. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 30. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenská kapela IMT Smile vydáva v týchto dňoch výberový album hiSTORY, ktorý mapuje 20 rokov tejto úspešnej formácie na scéne. Novinka prichádza na trh na troch CD nosičoch a obsahuje dovedna 44 skladieb, medzi ktorými nechýbajú najväčšie hity kapely ako Ľudia nie sú zlí, Veselá pesnička, Opri sa o mňa, Tajné milovanie, Exotika či Myslím že môže byť.

Súčasťou box setu je tiež booklet

Prvé dve CD pritom ponúknu aj piesne, ktoré vyšli v danom období ako bonus, a skladby z koncertov, vrátane živých prevedení hitov ako Nepoznám či Nedá sa ujsť. Trojicu CD uzatvára EP nahrávka Príbeh príbehov, ktorá pozostáva zo štyroch najnovších piesní od IMT Smile. Sú nimi skladby Anna, Vždy keď mi chýbaš, Príbeh príbehov a Žena, ku ktorým formácia predstavila tento mesiac aj takmer 20-minútový minifilm.

Súčasťou box setu je tiež booklet obsahujúci rôzne dobové fotografie vrátane záberu, ktorý vznikol v roku 1996, keď skupina vôbec po prvý raz nahrávala v štúdiu.

„Je to fotografia spred už neexistujúceho štúdia Relax, ktoré svojho času vlastnil Vašo Patejdl. Ide o fotku z nahrávania našich prvých dvoch piesní Nepoznám a Balada. Bolo to pre nás niečo úplne nové, nikdy predtým sme také niečo nezažili. Spomienky na ten čas sú neuveriteľné, aj na skladbu Nepoznám, ktorá potom rozbehla celú kapelu,“ priblížil na tlačovej besede líder formácie Ivan Tásler. Výberovka hiSTORY je v predaji na webstránke kapely www.oprisaomna.com, pričom do širšieho predaja sa dostane v piatok.

Špeciálne koncerty

IMT Smile sa pri príležitosti osláv 20. narodenín rozhodli podporiť nahrávku aj špeciálnymi koncertmi, na ktorých sa aktuálna zostava stretne s takmer všetkými bývalými členmi.

Formácia vystúpi v zložení Ivan Tásler, Miro Tásler, Katka Knechtová, Peter Bič a Martin Migaš, v ktorej nahrala svoj prvý album Klik-Klak (1996). Okrem nich sa na pódiách objaví mnoho ďalších hostí spätých s kapelou, konkrétne Marián Čekovský, Martin Valihora, Tomi Okres, Viktor Špak, Mário Gapa Garbera, Dano Šoltis, Slovenské Divadlo Tanca i moderátor Michal Hudák.

„Neviem sa dočkať momentu, keď budeme opäť na pódiu s Peťom Bičom, Katkou Knechtovou či Maťom Migašom. Myslím si, že táto kapela prežila rôzne obdobia, rôzne vrcholy a niekedy aj miernejšie pády. Ale to najsilnejšie na kapele pre mňa je, že sme všetci dokázali cez to prejsť, posunúť sa ďalej a naďalej baviť ľudí,“ skonštatoval Tásler. Podobne sa vyjadril aj spomínaný Bič, ktorý sa na nadchádzajúce vystúpenia v réžii Jána Ďurovčíka veľmi teší. „Bolo to fantastické obdobie, pretože sme všetko chceli robiť naplno a užívali sme si to. Mám obrovskú radosť, že sa stretneme na pódiu a vrátime sa o 20 rokov späť. Bude to ten pocit, keď sa to celé začalo,“ uviedol gitarista.

Koncerty sa mali pôvodne konať iba 14. decembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave a 16. decembra v košickej Steel Aréne. Bratislavský koncert sa však už vypredal, a skupina preto vystúpi v hlavnom meste aj 13. decembra. „Je pre mňa až neuveriteľné, že už teraz si na program hiSTORY kúpilo lístky vyše asi 11-tisíc ľudí, čo je úžasné číslo. Ďakujem všetkým fanúšikom, že majú chuť prísť sa pozrieť na túto kapelu, zabaviť sa s ňou, a že sú jej verní toľké roky,“ uzavrel Tásler. Vstupenky na pridané vystúpenie sú oddnes v predaji.

IMT Smile sa na hudobnej scéne pohybujú od 90. rokov. V roku 1996 vydali spomínaný debutový album Klik-Klak. Na konte majú aj albumy Valec (1998), Valec Extra (1999), Nech sa páči (2000), IMT Smile (2003), Exotica (2004), Niečo s nami je (2006), Hlava má sedem otvorov (2008), 2010: Odysea dva (2010), Rodina (2012) a Na ceste 1979 (2015).

Tracklist výberového albumu IMT Smile – hiSTORY:

CD 1

01 Ľudia nie sú zlí

02 Všetko

03 Čo ak

04 Veselá pesnička

05 Nedá sa ujsť (Live)

06 Tajné milovanie

07 Opri sa o mňa

08 Za dedinou

09 Vyvedený z miery

10 Mám chuť…

11 Nič nie je isté

12 Pre túto chvíľu

13 Kým stúpa dym

14 Exotika

15 Kapela

16 Myslím že môže byť

17 Úsmev a čaj

18 Losos

19 Len tebe

20 Niekto ako kráľ

CD 2

01 Mám krásny sen (Hawaii)

02 My

03 Bozk

04 Tá ktorej niet (Ona)

05 Čo bude…

06 Veľa lásky

07 Viac

08 My dvaja

09 Cesty II. triedy

10 Pri tebe

11 S.O.S.

12 Lietajúca

13 Besame mucho (Mexico version)

14 Miluj blížneho svojho (Latino IMT Smile 2002 version)

15 O cestách

16 Nepoznám (Live 2013)

17 Možno si ma pomýliš (Live 2013)

18 Duch človeka (Live 2007)

19 Najkrajšie Vianoce

20 Urobme si lásku (Acoustic 2015)

EP Príbeh príbehov

01 Anna

02 Vždy keď mi chýbaš

03 Príbeh príbehov

04 Žena

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan TáslerKatka KnechtováMarián ČekovskýMartin ValihoraPeter BičVašo Patejdl