Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Incheba
Foto: stroje-naradie.sk
30. 04. 2010 11:09 Aktuálne správy od Webnoviny.skSITA Diskusia

Incheba sa zaplní vojenskou technikou

BRATISLAVA 30. apríla (WBN/PR) – V termíne 5. – 7. mája 2010 bratislavskú Inchebu „zaplaví“ kompletný arzenál vojenskej obrannej techniky. Po tretíkrát sa uskutoční medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEB, ktorý sa vďaka úspechu svojich predchádzajúcich ročníkov etabloval ako popredné stredoeurópske podujatie svojho druhu. Plochu 30 000 m² obsadí 235 vystavovateľov z 24 krajín sveta (Argentína, Belgicko, Bulharsko, Česko, Čína, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Izrael, Južná Kórea, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, USA, Veľká Británia a Slovensko).

Počas troch dní vystavovatelia prezentujú ponuku z oblasti výzbroje, techniky a materiálu používaných v operáciách medzinárodného krízového manažmentu. Návštevníci vzhliadnu aj novozavedené komponenty odrážajúce trendy vo vyzbrojovaní. Ide o moderné zbraňové systémy, zbrane a zariadenia špeciálnych jednotiek, či zariadenia a prístroje používané jednotkami EOD (Explosive Ordnance Disposal). Práve v poslednej menovanej oblasti Slovensko prevzalo zodpovednosť vedúcej krajiny v rámci NATO. Nebudú chýbať exponáty z operačného komplexu a prostriedkov logistickej podpory, ktoré zabezpečujú chirurgické, ubytovacie a opravárenské schopnosti v poli.

Vojenské vybavenie je svojim charakterom špecifický tovar a vyznačuje sa špeciálnym režimom pri obchodovaní. Veľtrh IDEB je ideálnou platformou pre zmapovanie tohto trhu a získanie potenciálnych dodávateľsko-odberateľských kontaktov. Ozbrojené sily SR podľa záväzkov vyplývajúcich z členstva v EÚ a NATO musia modernizovať svoje vybavenie. Momentálne sa kladie dôraz na zvýšenie kvality výstroja vojakov, doplnenie ľahkých pechotných zbraní s príslušnou muníciou a modernizáciu komunikačného a navigačného systému.

Predpokladom k usporiadaniu veľtrhu podobného rozsahu a zamerania je dobrá infraštruktúra a vybavenosť areálu. V tomto roku v spolupráci s Ozbrojenými silami SR bol polygón upravený tak, aby ešte lepšie zohľadňoval potreby dynamických ukážok vojenskej techniky a tiež exponátov vystavovateľov, čo veľtrhu pridá na autentickosti a atraktivite.

V rámci odborného sprievodného programu sa koná medzinárodná konferencia „Bezpečne spolu II. – Informačné a komunikačné technológie v procese budovania bezpečnej Európy II“, ktorú pripravuje AFCEA (Armed Forces Communication and Electronic Association) v spolupráci s Akadémiou ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši. Univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne spolu s Univerzitou obrany v Brne tradične zaraďujú do programu medzinárodnú vedeckú konferenciu pod názvom ICMT´10 Špeciálna technika 2010, ktorá je orientovaná na nové systémy a technológie využívané v obrannej technike. Uskutoční sa aj odborný seminár ÚŠZV Lešť a jeho prínos v oblasti využitia moderných výcvikových trenažérov a zariadení pri príprave na riešenie krízových situácií.

Termín konania 3. ročníka veľtrhu IDEB spadá ku dátumu 65. výročia ukončenia Druhej svetovej vojny v Európe. V kontexte tejto historickej udalosti je pripravený sprievodný program pre širokú verejnosť. Klub vojenskej histórie v piatok 7. mája 2010 predvedie rekonštrukciu oslobodzovacích bojov o mesto Bratislava. Herci budú bojovať v historických uniformách rôznych druhov vojsk Sovietskej armády, Wehrmachtu a miestnej nemeckej domobrany – Volkssturmu. Pri bojoch použijú množstvo ľahkých pechotných zbraní, pričom tieto pochádzajú z obdobia Druhej svetovej vojny a sú vo vlastníctve zberateľov. V ukážke sa predstavia aj historické vojenské vozidlá, napríklad vozidlá Sd. Kfz10 Demag, Kfz.15 Horch, HK 101 Kettenkrad, Kdf 82 Kubelwagen, Gaz 64 Čapajev, Jeep Willys a vojnové motocykle BMW 71 a M 72. Diváci sa môžu tešiť na zaujímavé pyrotechnické efekty, ktoré ozvláštnia priebeh rekonštrukcie bojov.

Odporúčané články

Inchebe vlani výrazne klesol zisk Kaderníci a vizážisti súťažili na Hair Cup 2011

Neprehliadnite

Čoraz viac mladých Slovákov využíva „mama hotel“, na vlastné bývanie nemajú peniaze Bratislavské letisko opäť prepisovalo rekordy a medzi tromi najvyužívanejšími linkami je aj Kyjev Aká bude účasť Slovákov na eurovoľbách? Hrozivých 13 percent by malo byť minulosťou MS v hokeji 2019: Nemecko – USA (online) O dráme okolo brexitu vznikla divadelná hra, hlavnou postavou je exminister Boris Johnson Video: Eurovízia 2019 už má víťaza, so skladbou Arcade triumfoval Duncan Laurence Zimu neprežili tisíce včelstiev. Ovplyvní to tohtoročnú produkciu medu? Cievna mozgová príhoda postihuje aj mladých ľudí, pozor najmä na tri rizikové faktory

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.