Incident zo záveru zápasu medzi Slovanom a Spartakom Trnava má dohru, padlo obvinenie

Fortuna liga: ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava
Fanúšikovia počas zápasu 8. kola Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava, v ktorom "belasí" na domácom trávniku zvíťazili 2:0. Bratislava, 15. september 2019. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.

Incident, ktorý sa odohral na nedeľňajšom futbalovom zápase ŠK Slovan Bratislava – Spartak Trnava (2:0), má dohru. Zatiaľ padlo jedno obvinenie. Poverený príslušník obvinil z výtržníctva 44-ročného Stefana z Rakúska.

Super rýchle konanie

Podľa doterajšieho vyšetrovania krátko pred 20:00 so skupinou fanúšikov preskočil plot tribúny a dostal sa na hraciu plochu. Ako uviedla bratislavská krajská polícia, tu naznačil kopnutie hráča, ku ktorému nedošlo, keďže obvinený spadol na zem.

Prípad riešia v tzv. super rýchlom konaní. Obvinenému v prípade preukázania viny hrozí trest až na tri roky. Ďalšie okolnosti tohto prípadu aj v súvislosti s ďalším mužom, ktorý údajne kopol jedného z futbalistov, sú v súčasnosti v štádiu vyšetrovania.

Po zápase jeden zadržaný

Vo viacerých médiach sa v pondelok objavili informácie o tom, že usporiadatelia zadržali dve osoby podozrivé z napadnutia jedného z hráčov a následne ich odovzdali polícii. Voči tomu sa v utorňajšom stanovisku bratislavská polícia ohradila.

“Tieto informácie sa nezakladajú na pravde, keďže zo strany usporiadateľa neboli polícii odovzdané žiadne osoby. Bezprostredne po incidente usporiadateľská služba týchto mužov nezadržala, následkom čoho sa vrátili medzi ostatných fanúšikov na tribúne”.

Na základe informácií od usporiadateľskej služby a operatívnych informácií jedného z podozrivých mužov zadržali policajti po zápase na Bajkalskej ulici.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom