Indiu naďalej sužujú záplavy, zahynulo už takmer 80 ľudí

Ničivé záplavy v Indii
Desiatky mŕtvych si vyžiadali prívalové dažde a povodne, ktoré zasiahli severovýchodný indický štát Ásam. Asi 2,2 milióna ľudí museli opustiť svoje domovy. Okrem Ásamu postihli povodne aj štáty Arunáčalpradéš a Manípur ako aj susedný Bangladéš a Bhután. Voda zaplavila až 26 z 27 okresov štátu Ásam, ktorý sužovali prudké dažde asi dva týždne. Povodne zničili tisíce chatrčí, zablokovali cesty, zvalili telefónne a elektrické stĺpy a zaplavili polia. Bez domova ostalo asi 2,2 milióna ľudí, ktorí našli útočisko vo vyšších polohách alebo v provizórny Foto: SITA/AP

NAÍ DILLÍ 2. júla (WEBNOVINY) – Najmenej 79 mŕtvych si vyžiadali prívalové dažde a povodne, ktoré zasiahli severovýchodný indický štát Ásam.

Asi 2,2 milióna ľudí museli opustiť svoje domovy. Okrem Ásamu postihli povodne aj štáty Arunáčalpradéš a Manípur ako aj susedný Bangladéš a Bhután.

Voda zaplavila až 26 z 27 okresov štátu Ásam, ktorý sužovali prudké dažde asi dva týždne. Povodne zničili tisíce chatrčí, zablokovali cesty, zvalili telefónne a elektrické stĺpy a zaplavili polia.

Ludia bez domova našli útočisko vo vyšších polohách alebo v provizórnych stanových táboroch. Podľa miestnych predstaviteľoch v niektorých oblastiach dochádzajú zásoby a armáda zhadzuje dedinčanom odrezaným od sveta potravinové balíky.

Pod vodou je aj asi 70 percent národného parku Kaziranga, ktorý je známy svojimi tigrami, nosorožcami a slonmi. Podľa úradov ide o najhoršie záplavy za posledných 15 rokov, pričom všetky väčšie rieky vrátane Brahmaputry sa už vylievajú z brehov.

V susednom Bangladéši si dažde a následné povodne a zosuvy bahna vyžiadali už vyše sto obetí na životoch a značné materiálne škody.

Obrazom: India prežíva najhoršie povodne od roku 1998

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom