Indovia Bhupáthí a Bopanna vyzvú vo finále Španielov

Maheš Bhupáthí Rohan Bopanna
Maheš Bhupáthí (vpravo) a Rohan Bopanna počas ATP World Tour Finals Foto: SITA/AP
Leander Paes Radek Štěpánek

LONDÝN 11. novembra (WEBNOVINY) – Španielski tenisti Marcel Granollers-Pujol a Marc López nasadení ako šiesti zdolali v nedeľňajšom druhom semifinále štvorhry na koncoročnom výberovom šampionáte Barclays ATP World Tour Finals v Londýne úradujúcich wimbledonských šampiónov, domáceho Jonathana Marrayho a Dána Frederika Nielsena, za 77 minút 6:4, 6:3.

Revanšovali sa im za 5-setovú prehru z 1. kola medzinárodných otvorených majstrovstiev Anglicka 2012.

Na loptičky pritom prehrali 57:59.

Indickí tenisti Maheš Bhupáthí a Rohan Bopanna nasadení ako piati zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase semifinále nad favorizovaným indicko-českým párom Leander Paes, Radek Štěpánek za 85 minút tesne 4:6, 6:1, 12:10 (zápasový tajbrejk).

V rozuzlení pritom Bhupáthí a Bopanna prehrávali s trojkami deblovej časti podujatia 3:7 aj 5:8. Vyrovnali na 8:8, potom však čelili mečbalu pri vlastnom podaní.

Situáciu zvládli a sami využili druhú príležitosť, prvú na príjme. Viedla k nej Štěpánkova nevydarená bekhendová volejová reakcia na return. Následne Bopanna vyriešil zápletku nekompromisným forhendovým krížnym sklepnutím spredu po podaní Bhupáthího.

Postupujúci sa revanšovali úradujúcim šampiónom z melbournských grandslamových Australian Open za prehru z októbrového finále v Šanghaji, aj vtedy rozhodol až supertajbrejk. Zápas mal pikantný sprievodný náboj vzhľadom na známe rozpory okolo indickej deblovej nominácie na OH 2012. Štěpánek si budúci týždeň zahrá v pražskom finále Davisovho pohára proti Španielom.

Štvorhra – semifinále:

Maheš Bhupáthí, Rohan Bopanna (India-5) – Leander Paes, Radek Štěpánek (India/ČR-3) 4:6, 6:1, 12:10 (zápasový tajbrejk) za 85 minút

Zostávajúci nedeľňajší program:

Dvojhra – semifinále:

Novak Djokovič (Srb.-1) – Juan Martín Del Potro (Arg.-6) / bilancia: 6:2 / nie pred 15.15 h SEČ

Marcel Granollers-Pujol, Marc López (Šp.-6) – Jonathan Marray, Frederik Nielsen (V. Brit./Dán.-8) / 19.00 h SEČ

Roger Federer (Švaj.-2) – Andy Murray (V. Brit.-3) / bilancia: 8:10 / nie pred 20.45 h SEČ

Viac k osobe Andy MurrayJuan Martin Del PotroLeander PaesMaheš BhupáthíMarc LópezMarcel Granollers-PujolNovak DjokovičRadek ŠtěpánekRoger FedererRohan Bopanna