Info_Brunch: V kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej vypovedali známi mafiáni, ale aj herečka Zita Furková. Pre Pavla Ruska to stále nevyzerá príliš ružovo (denný podcast)

Info_Brunch, Podcast, Foto

Zhrnutie tých najdôležitejších správ v pravidelnom podcaste Webnoviny Info_Brunch. Overené informácie zo spoľahlivých zdrojov, naservírované o 10:00 od pondelka do piatka. Buďte v obraze za 10 minút.

TOP téma

V kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej vypovedali známi mafiáni, ale aj herečka Zita Furková. Pre Pavla Ruska to stále nevyzerá príliš ružovo

V kauze prípravy vraždy podnikateľky Silvie Klaus Volzovej vo štvrtok 10. júna Okresný súd Bratislava II predvolal za účelom svedeckých výpovedí viacerých odsúdených príslušníkov podsvetia. V pozícii svedkov sú tak napríklad Ladislav Bališ známy ako „Dlhý Laco“, Ivan Cupper prezývaný „Vincko“ alebo Jurij Fejér známy ako „Malý Rus“.

Správy z domova

NAKA zadržala známeho advokáta Fila

Informáciu priniesol spravodajský portál televízie Joj noviny.sk. Podľa zdrojov televízie súvisí prípad so zločineckou skupinou takáčovci. Aktuálne vykonáva polícia so zadržaným advokátom policajné úkony. Dôvod zadržania zatiaľ známy nie je. „Podľa našich informácií by sa policajti mali zaujímať aj o ďalších advokátov, ktorí by nejakým spôsobom mohli súvisieť s menovanou zločineckou skupinou,“  uviedol portál noviny.sk.

Na NAKA zasahovala inšpekcia ministerstva vnútra. Údajne zaistili aj spis týkajúci sa Pčolinského

Na Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) prišli pracovníci inšpekcie ministerstva vnútra a zaistili niekoľko živých vyšetrovacích spisov, ktoré vyšetruje špeciálny tím Očistec. Informáciu priniesol Denník N. Minister vnútra Roman Mikulec verí, že včerajší zásah Úradu inšpekčnej služby na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) bol v plnom súlade s preverovaním hodnovernosti informácií od Slovenskej informačnej služby (SIS) a na základe rozhodnutia prokurátora.

Zahraničie

Litva vytvorí stanový tábor pre žiadateľov o azyl prichádzajúcich z Bieloruska

Podľa štatistík litovskej pohraničnej stráže vstúpilo do Litvy z Bieloruska v prvom polroku 2021 asi 300 utečencov, najmä z Iraku, Sýrie, Iránu a Ruska. To je niekoľkonásobne viac ako v predchádzajúcich rokoch. Úrady v tomto pobaltskom štáte však naznačili aj to, že nárast v ostatnom období mohla spôsobiť aj politika vlády v Bielorusku, ktorá používa neprimerané zásahy proti stúpencom tamojšej opozície.

Pre krajne pravicové správy rozpustili taktickú jednotku polície vo Frankfurte nad Mohanom

Taktickú jednotku polície vo Frankfurte nad Mohanom rozpustili počas vyšetrovania účasti niektorých členov v četovacej skupine, ktorá si posielala krajne pravicové správy. Vláda v spolkovej krajine Hesensko sa tak rozhodla deň po prehliadkach domov a pracovísk šiestich policajtov a po tom, ako mestská polícia oznámila reštrukturalizáciu jednotky.

Šport

Slováci patria medzi outsiderov ME vo futbale 2020, Hamšík je vraj už dávno za zenitom

„Slovensko patrí k outsiderom záverečného turnaja Majstrovstiev Európy. Jeho najväčšia hviezda Marek Hamšík je už dávno za zenitom. Mužstvo má aj hviezdneho obrancu Interu Miláno Milana Škriniara. Na prvý pohľad sa javí kompaktne a určite sa pobije o svoju šancu najmä proti Poliakom a Švédom. Na postup zo skupiny by to však stačiť nemalo,“  napísal web orf.at.

Slovensko bude mať zástupcu v hokejovej Lige majstrov

Vedenie hokejovej Ligy majstrov udelilo voľnú kartu Slovanu Bratislava a „belasí“ sa tak v edícii 2021/2022 predstavia v základnej F-skupine s českým Třincom, švédskym Leksandom a švajčiarskym Fribourgom. Informáciu priniesli predstavitelia LM prostredníctvom tlačovej správy.

Tipy na články z Webnoviny.sk

Drogy a COVID: Díleri sa snažia zachrániť predaj extázy

Extáza a metamfetamín sú dve drogy, ktorých „hladiny“ v odpadových vodách pozorované v roku 2020 sa vo väčšine miest javia nižšie ako v predchádzajúcich rokoch. Menší záujem o extázu v roku 2020 potvrdili aj jej užívatelia v online prieskumoch.

Osamelí rodičia sa na Slovensku majú horšie než tí v zahraničí

Nedoplatky za energie, stiesnené životné podmienky či neschopnosť kúpiť si počítač alebo opraviť práčku. Aj toto je každodenná realita osamelých rodičov na Slovensku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander FiloPavol RuskoRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraSIS Slovenská informačná služba