Inforama sa búri, v Ružinove vraj nestavia na čierno

Ružinov
Bratislavský Ružinov zastavil čiernu stavbu bytového domu na Solivarskej ulici, ktorá začala vyrastať na zeleni pod oknami obyvateľov napriek tomu, že platnosť stavebného povolenia sa skončila vlani. Foto: SITA/MČ Bratislava-Ružinov

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) – Spoločnosť Inforama nadobudla pozemok na Solivarskej v bratislavskom Ružinove s riadnym a platným stavebným povolením a začala stavebné práce v súlade so zákonom, uviedol pre agentúru SITA hovorca Inforamy Roman Sartoris.

Ružinov zastavil stavbu bytového domu na Solivarskej ulici, ktorá podľa mestskej časti začala vyrastať na zeleni pod oknami obyvateľov napriek tomu, že platnosť stavebného povolenia sa skončila vlani.

„Tvrdenia mestskej časti Ružinov sa nezakladajú na pravde. Naša spoločnosť nadobudla pozemok s riadnym a platným stavebným povolením a začala stavebné práce v súlade so zákonom,“ uvádza Sartoris, podľa ktorého Inforama kúpila pozemok od Spoločnosti pre rozvoj bývania, s.r.o., ktorá patrí mestu Bratislava, takže uhradená suma putuje do mestského rozpočtu.

Podľa hovorkyne Ružinova Miroslavy Štrosovej spoločnosť Inforama vlani v zime oplotila pozemok, aby tak deklarovala začatie výstavby ešte pred vypršaním platnosti stavebného povolenia.

„Vo vydaných a právoplatných stavebných povoleniach je oplotenie jasne deklarované ako súčasť stavebných prác – príprava územia. Naviac sme zrealizovali ďalšie práce, ktoré potvrdzujú začiatok stavebných prác v termíne,“ uviedol Sartoris, podľa ktorého môže spoločnosť všetky tieto činnosti relevantne dokázať v ďalšom správnom alebo občianskoprávnom konaní.

Mestská časť Ružinov a stavebný úrad stavbu na Solivarskej podľa Inforamy prerušili násilne a protiprávne. Pozemok na Solivarskej je v súkromných rukách, Inforama má podľa Sartorisa teda právo rozhodovať o tom, čo so svojím majetkom v súlade s platnou legislatívou urobí.

„Stavebné povolenia vydala a správoplatnila mestská časť Ružinov a svojím rozhodnutím by mala byť viazaná. Začatím stavebných prác sa stavebné povolenie predlžuje a stavebník má právo v stavbe pokračovať,“ doplnil Sartoris, podľa ktorého Inforama bude rešpektovať súdne rozhodnutia a spoločnosť verí, že ich bude rešpektovať aj Ružinov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom