Informatizácia potrebuje zmenu myslenia, tvrdí Raši a chce ponúknuť pohľad koncového užívateľa

Richard Raši, Andrej Kiska
Zľava: Kandidát na podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši a prezident SR Andrej Kiska počas prijatia nových kandidátov na ministrov v Prezidentskom paláci. Návrh nového vladného kabinetu predložil dezignovaný premiér Peter Pellegrini poverený zostavením novej vlády SR. Bratislava, 21. marec 2018. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – V oblasti informatizácie by sa malo zmeniť myslenie. Uviedol to kandidát na podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši po stretnutí s prezidentom SR Andrejom Kiskom.

Raši poznamenal, že síce nie je špecialista z oblasti IT, chcel by však poskytnúť pohľad zo strany koncového užívateľa. Informatizácia podľa neho nemá byť len o hardvérových riešeniach, zmeniť by sa však mali procesy, či zaviesť pravidlo „jedenkrát a dosť“.

„Prichádzame do fázy, keď úrad, ktorý patrí pod podpredsedu vlády, môže ponúknuť ľuďom niečo, čo reálne v živote pocítia. Zdôrazňujem, že ide o úrad, ktorý funguje sám, ktorý je z môjho pohľadu absolútne odborný,“ povedal Raši.

Prioritou budúceho vicepremiéra v prípade eurofondov je transparentnosť a zjednodušenie procesov. Z hľadiska investícií chce Raši pripraviť stratégiu na približne 10 až 15 rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakPeter PellegriniRichard Raši
Firmy a inštitúcie Most-HídSMER-SDSNS Slovenská národná strana