Iniciatíva slovenských maloobchodníkov víta opatrenia vlády, ale považuje ich za nedostatočné

Zatvorené maloobchod obchody koronavírus pomoc iniciatíva
Foto: ilustračné, Getty images

Iniciatíva slovenských maloobchodníkov, ktorá vznikla ako reakcia na súčasnú kritickú situáciu v maloobchode, víta rozhodnutie vlády prijať viacero opatrení na ochranu podnikateľov a živnostníkov pred dopadmi pandémie Covid-19. Konštatuje však, že ich nepovažuje v tejto chvíli za dostatočné, keďže neriešia viacero problémov, ktorým maloobchodníci čelia. Iniciatíva to uviedla vo vyhlásení, ktoré v nedeľu poskytla agentúre SITA.

Podľa iniciatívy sú viaceré opatrenia nedostatočne zadefinované a z pohľadu maloobchodníkov zatiaľ nejednoznačné. Nastavený maximálny limit príspevkov 200-tis. eur na jednu spoločnosť považuje iniciatíva za diskriminačný voči väčším zamestnávateľom a podľa nej môže ohroziť veľké množstvo pracovných miest.

„Žiadne z opatrení neadresuje problém s platením nájomného. Väčšina prenajímateľov naďalej vyžaduje platby aj za prenájom priestorov prevádzok, ktoré nemôžeme využívať,“ uviedla iniciatíva vo vyhlásení.

Viac o téme: Koronavírus

„Maloobchodníci patria medzi najviac zasiahnuté časti slovenskej ekonomiky, preto vyzývame vládu, aby pripravila aj adresné opatrenia pre tento segment. Okrem kompenzácie miezd zamestnancov považujeme za nutné pripraviť aj legislatívnu úpravu vzťahov s prenajímateľmi tak, aby boli vzájomné vzťahy oboch strán rovnocenné,“ dodáva Iniciatíva slovenských maloobchodníkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ICM Iniciatíva slovenských maloobchodníkov