Inšpektori z MAAE prídu na kontrolu do Bohuníc

Bohunice
Atómová elektráreň Bohunice seas.sk

BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) – Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) plánuje budúci týždeň kontrolu v Atómovej elektrárni Bohunice V2.

Je to už druhá previerka pod názvom OSART (Operational Safety assessment Review Team), ktorú agentúra v tejto jadrovej elektrárni vykoná.

“Cieľom následnej previerky je zhodnotenie postupu v prijímaní opatrení na základe odporúčaní predchádzajúcej misie OSART a kontrola vhodnosti a stavu realizácie prijatých opatrení,“ informovala hovorkyňa Slovenských elektrární, a.s., ktoré prevádzkujú bohunickú elektráreň, Janka Burdová.

Pred zhruba dvoma rokmi trinásť špecialistov z MAAE predovšetkým hodnotili na dvoch jadrových blokov v Jaslovských Bohuniciach, ako majú pracovníci elektrárne osvojené prevádzkové a bezpečnostné pravidlá a či je elektráreň bezpečne a spoľahlivo prevádzkovaná.

„Preverované oblasti zostávajú aj teraz rovnaké, organizácia a administratíva, prevádzka, údržba, inžinierska podpora, radiačná ochrana, prevádzkové skúsenosti, chémia, havarijné plánovanie a dlhodobá prevádzka,“ konštatovala Burdová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom