Inšpektorov pohoršili nové lízanky, majú tvar penisu

Foto: soi.sk/Informacie-pre-verejnost

BRATISLAVA 26. júna (WEBNOVINY) – Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) upozorňuje verejnosť na možný výskyt cukroviniek v tvare mužského pohlavného orgánu. Ako agentúru SITA informovala Petra Blehová z Komunikačného odboru Ústredného inšpektorátu SOI, cukrovinky sú v predaji na príležitostných jarmokoch, trhoch a verejných akciách.

Predávanie týchto produktov na verejnom mieste môže podľa SOI vyvolať pohoršenie a tiež negatívne ovplyvniť mravnosť, psychický a morálny vývin maloletých spotrebiteľov.

Podľa inšpekcie môže byť takéto konanie predávajúceho kvalifikované ako konanie v rozpore s dobrými mravmi, zakázané zákonom o ochrane spotrebiteľa, nakoľko je v rozpore so vžitými tradíciami a vykazuje zjavné znaky vybočenia z pravidiel morálky uznávanej pri predaji výrobkov.

SOI zároveň vyzýva predávajúcich, aby tieto výrobky stiahli z predaja. Upozorňuje tiež na to, že v prípade zistenia predaja týchto výrobkov zodpovedá predávajúci za zistené skutočnosti v plnom rozsahu a vystavuje sa tak uloženiu pokuty podľa zákona o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SOI Slovenská obchodná inšpekcia