Inteligentná domácnosť alebo alarm? Systém Jablotron ponúka oboje

01.jpg
Foto: Jablotron

Všade dobre, doma najlepšie. Niečo na tom je, čo poviete? Ideálny domov môže mať mnoho podôb. Či už ide o útulný byt v paneláku, rodinný domček so záhradkou alebo mobilný príbytok, hľadáme v ňom útočisko a pohodlie. Skvelé je, že bezpečnosť a komfort si dokážete zabezpečiť pomocou jediného elektronického systému.

Bezpečný a komfortný domov

Spolu s dynamickým vývojom technológií rastú aj požiadavky a očakávania ich používateľov. Čím ďalej viac sa skloňuje pojem „inteligentný“, konkrétne „inteligentný dom/domácnosť“. Ide o trend zvyšovania pohodlia pomocou komfortného ovládania, ktoré umožňuje nespočetne množstvo rôznych automatizovaných úloh, od ovládania osvetlenia, žalúzií, garážových brán alebo zavlažovania, až po ovládanie vykurovania.

03.jpg
Foto: Jablotron

2v1 alebo ochranca aj komorník

Keď si necháte nainštalovať systém JABLOTRON 100+, odvďačí sa vám spoľahlivými službami a zároveň zvýšite úroveň zabezpečenia aj používateľského pohodlia vášho domova. S ľahkou dávkou fantázie a zručným montážnym technikom po boku dokážete automatizovať a na diaľku ovládať takmer čokoľvek. A teraz karty na stôl. Čo všetko môžete využiť?

  • Až 128 nezávislých výstupov na ovládanie osvetlenia, zavlažovania, žalúzií, vykurovania, garážových brán či príjazdovej brány.
  • Zapnutie výstupu (vykonanie konkrétnej akcie) možno rôzne podmieniť napr. iba v určitej dobe od-do, keď je vypnutá / zapnutá ochrana, alebo akcia prebehne iba v prípade, že je po deviatej večer a zároveň je vypnutá ochrana a nespočetne ďalších verzií vďaka možnosti podmienky logicky kombinovať.
  • Zapnutie/vypnutie možno zviazať s aktuálnym stavom alarmu a zodpovedajúcej sekcie (časti domu): povedzme, že sa pri zapnutí ochrany (odchode z domu) vypnú vybrané zásuvkové okruhy ako spoľahlivá prevencia pred požiarom od rýchlovarnej kanvice, žehličky alebo šporáku / trúby a mnoho ďalších možností.
  • Podmienenie akcie aktuálnou teplotou: pri prekročení nastavenej hodnoty sa napr. spustia vonkajšie žalúzie, alebo sa zapne klimatizácia v serverovni a naopak napr. v zime na chate pri poklese vnútornej teploty pod určenú hranicu sa zapne vykurovanie, aby nedošlo k zamrznutiu objektu a iné verzie nastavenia systému.
  • Zónová regulácia vykurovania: teplotu možno nastaviť individuálne, nezávisle pre každú miestnosť, na určitú dobu a deň v týždni (týždenný program vykurovania), vzdialené ovládanie z aplikácie MyJABLOTRON zvyšuje užívateľský komfort, nastavenie pre jednotlivé zóny prináša výrazné úspory za energie, existuje mnoho rôznych spôsobov nastavenia a regulácie.

Využite širokú ponuku ďalších možností, riešení, nastavení a kombinácií – záleží iba na vašej predstavivosti a potrebách.

04.jpg
Foto: Jablotron

Ovládania odkiaľkoľvek

Všetky úlohy môžu prebiehať podľa nastaveného plánu, alebo ich môžete spustiť ručne kedykoľvek si spomeniete prostredníctvom aplikácie MyJABLOTRON. Vďaka nej máte taktiež neustály prehľad o stave systému a vášho domova. Kľudne si zapnite zavlažovanie trávnika priamo z pláže počas dovolenky, alebo spustite vykurovanie, kým sa večer vrátite z lyžovačky, aby ste prišli do príjemne vyhriateho prostredia. A pokiaľ ste práve doma, na ovládanie vám poslúžia aj klávesnice alebo diaľkový ovládač.

09.jpg
Foto: Jablotron

Alarm + automatizácia = zohraná dvojica

Vďaka prepojeniu alarmu a automatizačných funkcií dokážete ešte efektívnejšie predchádzať vlámaniu do objektu. Akonáhle vyšle alarm JABLOTRON signál o vlámaní do objektu, môžu sa začať prehrávať scenáre, ktoré nepozvaného návštevníka odradia a pomôžu ochrániť váš majetok. Tak napr. systém počas poplachu okamžite vytiahne žalúzie v celom dome, začne blikať svetlami a spustí sirénu. Obratom vás cez aplikáciu MyJABLOTRON o situácii informuje, aby ste mohli podniknúť nevyhnutné kroky.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie JABLOTRON