Intenzívne dažde spôsobili v Británii rozsiahle záplavy

Rozvodnené rieky v Japonsku zaplavujú domy
Silné prívalové dažde v Japonsku spôsobujú rozvodnenie riek, zosuvy pôdy a lokálne záplavy vo východnej časti krajiny. Rozvodnené rieky plné blata zaplavili niektoré štvrte v mestách a dedinách a ochromili prevádzku rýchlovlakov. Foto: SITA/AP

LONDÝN 21. novembra (WebNoviny.sk) – Nepriaznivé počasie sprevádzané silným vetrom a intenzívnym dažďom, ktoré v pondelok zasiahlo juhozápad a sever Anglicka, spôsobilo na viacerých miestach rozsiahle záplavy. Informovala o tom agentúra DPA.

V meste Bristol voda zaplavila ulice až do výšky jedného metra, čo vodičov donútilo opustiť svoje vozidlá. Podľa miestnych úradov straty na životoch alebo zranenia spôsobené nepriazňou počasia zatiaľ hlásené neboli, napísala na svojej internetovej stránke spravodajská stanica Sky News.

Meteorológovia predpovedajú, že nepriaznivé počasie sprevádzané silným vetrom, ktorý môže v nárazoch dosahovať rýchlosť až 130 kilometrov za hodinu, a prudkým dažďom bude v Británii pretrvávať aj v utorok, čím sa riziko vzniku záplav ešte zvýši.

Na viacerých miestach vyhlásili zvýšené stupne povodňovej aktivity. Podobná situácia vládne aj vo Walese.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom