Inter Bratislava má druhú prehru v Európskom pohári FIBA a v tabuľke A-skupiny je posledný

Michal Baťka, BK Inter Bratislava
Michal Baťka v drese BK Inter Bratislava. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.

Basketbalisti Interu Bratislava neuspeli vo svojom treťom vystúpení v rámci A-skupiny Európskeho pohára FIBA, keď portugalskému vicemajstrovi SL Benfica podľahli na jeho palubovke 68:77.

Zverenci trénera Aramisa Nagliča premenili v zápase až 11 pokusov za tri body, napriek tomu to na víťazstvo nestačilo. Sériu zápasov na palubovkách súperov ukončia Bratislavčania v utorok 12. novembra, keď si druhýkrát zmerajú sily s maďarským klubom PVSK-Veolia Pécs.

„Bol to náročný zápas. Ako som už povedal, Benfica je najlepším mužstvom v skupine. Hrajú veľmi fyzicky, majú také družstvo. Majú zopár hráčov s ‚NBA telom‘. Na konci však môžeme byť šťastní s tým, ako sme sa vrátili k prijateľnému výsledku. Máme voľný víkend, budeme sa pripravovať na zápas v Pécsi, ktorý bude pre nás veľmi dôležitý,“ cituje oficiálny web Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) trénera bratislavského Interu Aramisa Nagliča.

Najlepším strelcom na strane hostí bol Michal Baťka, ktorý zaznamenal 15 bodov, z toho až štyri trojky. Zdatne mu sekundoval štrnásťbodový Richard Körner a dvojciferný bodový zápis si pripísal na konto aj Kenneth Dermont Funderburk Jr. (11). Z domáceho tímu vyčnieval najmä Američan Toure Murry, ktorý dosiahol double-double. K sedemnástim bodom pridal desať asistencii a aj vďaka tomu je Benfica po troch zápasoch jednoznačným lídrom skupiny.

Európsky pohár FIBA mužov 2019/2020

• A-skupina (3. kolo)

SL Benfica (Portug.) – BK Inter Bratislava (SR) 77:68 (10:16, 24:11, 25:13, 18:28)
Najlepší strelci: Murry 17, Gomes 14, Delgado a Lima po 9 – Baťka 15, Körner 14, Funderburk Jr.11

Podobne ako v predošlých dvoch dueloch aj v Lisabone mali „žlto-čierni“ vynikajúci úvod zápasu. Na konci piatej minúty viedli 13:2 a domáci tréner Carlos Lisboa si musel zobrať oddychový čas. Následne jeho zverenci začali sťahovať náskok súpera a v 17. min po trojke Betinha Gomesa sa vôbec prvýkrát dostali do vedenia (26:25).

V polovici tretej štvrtiny bol Inter stále v hre o víťazstvo, prehrával len o šesť bodov, ale následne ho definitívne zrazila na kolená 16-bodová šnúra portugalského klubu. Benfica v záverečnej štvrtine zvoľnila, inkasovala až 28 bodov, ale zápas doviedla do úspešného konca.