Inter Bratislava sa dištancuje od chuligánov na štadióne

Fanúšikovia, bitka
Foto: SITA/Nina Bednáriková
BRATISLAVA 21. augusta (WEBNOVINY) – Vedenie futbalového klubu FK Inter Bratislava na stredajšej tlačovej besede zaujalo stanovisko k incidentu, ktorý sa odohral v nedeľu 18. augusta v Slovenskom Grobe.

V mene všetkých pracovníkov, trénerov, hráčov a funkcionárov ho tlmočil prezident FK Inter Jozef Mihál.

Podľa predstaviteľa „žlto-čiernych“ všetci v klube zostali šokovaní, keď sa dozvedeli o incidente, ktorý sa stal počas majstrovského zápasu OŠK Slovenský Grob – FK Inter Bratislava.

Sme sklamaní z toho, že spomenuté výtržnosti sú spájané s fanúšikmi Interu, hoci ich iniciovali konkrétne štyri osoby, ktorých identitu už pozná polícia. Traja z nich nie sú fanúšikmi nášho klubu, nehlásia sa k nemu, ani necestujú s naším fanklubom na zápasy. Aj do Slovenského Grobu prišli oddelene od fanúšikov, ktorí počas celého stretnutia venovali pozornosť dianiu na ihrisku, nie mimo štadióna. Preto nie je pravda, že domácich priaznivcov napadol tábor hostí. Bol to čin jednotlivcov, ktorí do dejiska stretnutia prišli s úmyslom vybúriť sa a vybiť svoje vášne. Futbal ich nezaujímal, oni sa na futbale iba priživili,“ zdôraznil Jozef Mihál, ktorý sa od nedeľňajšieho incidentu už stretol s prezidentom OŠK Slovenský Grob.

Trest zoberú s pokorou

Všetkým funkcionárom, hráčom i priaznivcom Slovenského Grobu som sa v mene Interu za výtržnosti týchto štyroch chuligánov ospravedlnil a ubezpečil som ich, že Inter bude znášať všetky výdavky, ktoré budú spojené s týmto incidentom. To, čo sa stalo v Slovenskom Grobe, ma veľmi mrzí, lebo Inter Bratislava nikdy v minulosti nemal problémy s fanúšikmi. Ani v časoch, keď pôsobil v najvyšších futbalových súťažiach, ani ostatné štyri roky, keď budujeme nový Inter,“ pripomenul Jozef Mihál a pokračoval: „Sme si vedomí toho, že dostaneme trest od disciplinárnej komisie Bratislavského futbalového zväzu. Nech bude akýkoľvek, prijmeme ho s pokorou a so snahou napraviť to, čo sa ešte napraviť dá. Veríme, že tento incident, ktorý sa udial mimo futbalového areálu OŠK Slovenský Grob, nebude spájaný v budúcnosti s menom nášho klubu v nijakom zmysle a v nijakých súvislostiach.

Prezident FK Inter v súvislosti s trestom od DK BFZ pripomenul, že každé euro, ktoré bude musieť klub zaplatiť za chuligánstvo štyroch konkrétnych výtržníkov, bude chýbať najmä mládeži. „V súčasnosti máme jedenásť družstiev, staráme sa o 200 malých futbalistov, ktorí pre hlúposť konkrétnych vandalov a chuligánov prídu o nejaké sústredenie, respektíve prípravné stretnutie, o možnosť kvalitnejšieho tréningu,“ skonštatoval prezident FK Inter Bratislava.

Počas zápasu o incidente netušili

K jeho slovám sa pridal aj hlavný tréner Interu Jozef Barmoš ako aj jeho asistent a kapitán mužstva Roman Kratochvíl. Obaja uviedli, že počas zápasu nevedeli o incidente a netušili, čo sa stalo mimo ihriska. Preto ich prekvapilo, keď sa dozvedeli z médií, že priaznivci Interu napadli mačetou domácich priaznivcov.

„Samozrejme, že odsudzujeme a dištancujeme sa od nešportového správania osôb, ktoré nechodia na športoviská prioritne za športom, ale kvôli iným dôvodom, nezlučiteľným so správaním slušného fanúšika. Rovnako budeme podporovať všetky opatrenia, prijaté za účelom očistenia športovísk od podobných nebezpečných prejavov. Takéto veci na futbal nepatria. Chuligánstvo, bitky a vandalizmus futbal poškodzujú a škodia mu. Preto vítame všetky opatrenia, ktoré zabránia týmto javom,“ zdôraznil Jozef Barmoš. Dôkazom toho, že to interisti myslia vážne, je doživotný zákaz návštevy domácich stretnutí pre všetkých štyroch aktérov nedeľňajšieho konfliktu v Slovenskom Grobe. Vedenie Interu bude o nich informovať aj funkcionárov súperov, u ktorých budú „žlto-čierni“ hrať, aby si na nich dali pozor, respektíve, aby ich na štadión tiež nepustili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Mihál
Firmy a inštitúcie FK Inter Bratislava