Internáty Univerzity Komenského sa budú rekonštruovať, vyriešia aj problém s holubmi

Univerzita Komenského
Filozofická fakulta Univerzity Komenského Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Univerzita Komenského v Bratislave sa rozhodla zrekonštruovať Internát Ľudovíta Štúra Výškový blok B vo Vysokoškolskom meste Ľudovíta Štúra – Mlyny po tom, čo vláda vyčlenila 50 miliónov eur začiatkom februára minulého roka na rekonštrukciu internátov. UK má na svojom účte zatiaľ 3 150 917 eur. Rektor UK Karol Mičieta odhaduje, že rekonštrukcia potrvá 18 až 24 mesiacov.

Najväčšia a najdrahšia modernizácia budovy

Ako agentúru SITA informovala Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou, najväčšia a najdrahšia modernizácia budovy v histórii Vysokoškolského mesta Ľudovíta Štúra – Mlyny UK prinesie aj jej nový vzhľad.

Z pôvodnej stavby zostane len skelet. Univerzita obnoví všetky inžinierske siete, vonkajšie opláštenie budovy, okná, dvere i sociálne zariadenia. Zrušia sa balkóny, čím sa zväčšia izby a odstráni sa problém s holubmi. Moderný vzhľad budovy bude dopĺňať nové zariadenie izieb a nábytok.

S rekonštrukciou sa začne po odchode študentov v júni 2019 a vyprataní objektu. „Predpokladáme, že práce sa môžu začať na jeseň 2019. Disponujeme už právoplatným stavebným povolením na zateplenie a kompletnú výmenu fasády a momentálne kompletizujeme prípravu dokumentácie na vyhlásenie verejného obstarávania,“ povedala Miller.

Vymenia inžinierske siete

V roku 2019 čaká rekonštrukcia aj tri bloky Átriových domkov, kde sa kompletne vymenia inžinierske siete v celkovej sume 450 000 eur, ako aj výmenníkovú stanicu na Manželských internátoch v sume 500 000 eur.

Okrem toho bude o niekoľko týždňov vyhlásené verejné obstarávanie na rekonštrukciu stravovacej prevádzky v hlavnej budove UK na Šafárikovom námestí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karol Mičieta
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v Bratislave