Irackí vojaci zajali päť najhľadanejších členov Islamského štátu, na Twitteri o tom informoval Trump

Islamský štát; militanti;
Foto: ilustračné, SITA/AP

BAGDAD 10. mája (WebNoviny.sk) – Irackým vojakom sa v spolupráci so sýrskymi opozičnými silami podporovanými USA podarilo zajať v iracko-sýrskom pohraničí piatich významných členov teroristickej skupiny Islamský štát.

O úspechu vo štvrtok informoval hovorca Američanmi vedenej koalície v Iraku plukovník Ryan Dillon, podľa ktorého strata týchto piatich členov bude znamenať pre Islamský štát „veľkú ranu„. O zajatí piatich teroristov informoval na Twitteri aj americký prezident Donald Trump. Ten dokonca napísal, že šlo o „päť najhľadanejších vodcov Islamského štátu„.

Dillon ani Trump nezmienili žiadne konkrétne mená, takže sa nevie, či medzi nimi prípadne nie je aj vodca Islamského štátu abú Bakr al-Bagdádí. Ten je momentálne najhľadanejším mužom na svete a Spojené štáty na jeho hlavu vypísali odmenu 25 miliónov dolárov (21 miliónov eur).

Iracká tajná služba v stredu pustila von informáciu, že al-Bagdádí sa „pohybuje veľmi diskrétne“ s malou skupinou mužov v iracko-sýrskom pohraničí a „sprevádza ho štyri až päť osôb„, medzi nimi aj jeho syn a zať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Abú Bakr al-BagdádíDonald Trump
Firmy a inštitúcie Islamský štát