Isinbajevová premiérovo v sobotu v Heusdene

Jelena Isinbajevová
Jelena Isinbajevová Foto: SITA/AP

HEUSDEN 15. júla (WEBNOVINY) – Viacnásobná svetová rekordérka v skoku o žrdi Jelena Isinbajevová absolvuje v sobotu 16. júla prvý letný štart v sezóne 2011 na mítingu KBC Nacht v belgickom Heusdene – Zolderi. „Viem, že na tomto podujatí dosahujú dobré výkony predovšetkým atléti na stredných a dlhých tratiach. Chcela by som si túto súťaž poriadne užiť,“ vyhlásila Isinbajevová.

Dvadsaťosemročná Isinbajevová trénuje od marca opäť v rodnom Volgograde, po päťročnej spolupráci s Vitalijom Petrovom sa vrátila k Jevgenijovi Trofimovovi. Ruská žrdkárka vlani v apríli dočasne prerušila svoju kariéru po neúspechoch na ostatných dvoch vrcholných podujatiach: na MS 2009 v Berlíne neskočila vo finále základnú výšku a na halových MS 2010 v Dauhe skončila až štvrtá. Do atletického kolotoča sa vrátila 6. februára 2011 na halovom mítingu Ruská zima v Moskve, kde skočila 481 cm. O týždeň neskôr v Donecku pridala ďalšie 4 cm, ale na halové ME v Paríži už pre ochorenie necestovala.

Na mítingu so štatútom EA Premium nebudú chýbať ani olympijská víťazka z Pekingu 2008 v hode diskom Stephanie Traftonová-Brownová a Portugalčan Nelson Evora v trojskoku. Ako už býva zvykom, špičkové časy očakávajú aj v behu na 800 m, 3000 m prek., 5000 m mužov a na ženskej päťke. Zaujímavý súboj sa črtá na 400 m prek., v ktorom vyzve Juhoafričan Cornel Fredericks Američana Justina Gaymona.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jelena Isinbajevová