Isinbajevová vynechá celú sezónu

Bez názvu
Jelena Isinbajevová Foto: SITA/AP

MOSKVA 9. júla (WEBNOVINY) – Dvojnásobná olympijská víťazka a svetová rekordérka v skoku o žrdi Jelena Isinbajevová kompletne vynechá celú letnú sezónu. V budúcom roku sa však chce vrátiť do súťažného diania silnejšia ako kedykoľvek predtým. Jej prvým predstavením na vrcholnej úrovni by mal byť vo februári budúceho roka halový míting v Moskve.

„Koncom júna sme začali s ľahkým tréningom. Pôjde o obnovenie fyzičky a techniky, ale nič prevratné zatiaľ nechystáme. Nechceme nič riskovať alebo uponáhľať. Po triapolmesačnej prestávke potrebuje minimálne dva mesiace na to, aby sa dostala do požadovanej formy,“ povedal Isinbajevovej tréner Vitalij Petrov pre ruské médiá.

Ako je známe, 27-násobná svetová rekordérka Isinbajevová v apríli oznámila, že dočasne prerušuje kariéru. K tomuto kroku pristúpila po neúspechoch na posledných dvoch vrcholných podujatiach: na MS 2009 v Berlíne neskočila vo finále základ a na halových MS 2010 v Dauhe skončila až štvrtá. Isinbajevová chce určite štartovať na budúcoročných MS v juhokórejskom Degu a na OH 2012 v Londýne by rada získala tretie zlato. „Najbližšie tri roky budú v jej kariére mimoriadne dôležité. Najprv majstrovstvá sveta v roku 2011 v Degu, potom olympijské hry v Londýne v roku 2012 a napokon majstrovstvá sveta v Moskve 2013,“ uviedol kouč Petrov. Práve v Moskve by chcela dnes 28-ročná žŕdkarka ukončiť svoju kariéru.

SITA, Reuters

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jelena Isinbajevová