Islamisti v Nemecku mali plánovať útok, už ich má polícia

Streľba v Mníchove si vyžiadala obete na životoch
Zásah polície po streľbe v mníchovskom obchodnom centre Olympia. Útočníkom bol 18-ročný mladík s dvojakým nemecko-iránskym občianstvom, ktorý žil v Mníchove viac ako dva roky. Polícia predpokladá, že po útoku spáchal samovraždu, počas úteku však na neho strieľala civilná hliadka, ktorej sa nakoniec stratil z dohľadu. Útok si vyžiadal desať mŕtvych a 16 zranených, z ktorých traja sa nachádzajú v ohrození života. Mníchov, 22. júl 2016. Foto: Sven Hoppe/dpa via AP

DUISBURG 11. augusta (WebNoviny.sk) – Pre podozrenie z plánovania bombového teroristického útoku rozhodla prokuratúra v nemeckom meste Duisburg o zadržaní troch obyvateľov utečeneckého tábora v meste Dinslaken v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, informovala vo štvrtok agentúra DPA.

Na túto trojicu mužov by mali v dohľadnom čase vydať zatykač, uviedol dnes pre DPA hlavný žalobca Detlef Nowotsch. Prvého z troch podozrivých islamistov zatkli v stredu ráno, dvoch ďalších ešte večer v ten istý deň. Viac podrobností o údajných plánoch na útok bezprostredne nie je známych.

Nemecká polícia podnikla v stredu ráno aj razie proti trom predpokladaným islamským extrémistom v niekoľkých mestách na západe krajiny a zatkla jedného podozrivého. Okrem iného sa uskutočnili v Duisburgu, Dortmunde, Hildesheime a Tönisvorste v spolkových krajinách Severné Porýnie-Vestfálsko a Dolné Sasko.

Razie podnietilo piatkové zatknutie sýrskeho žiadateľa o azyl v meste Mutterstadt, ktorý údajne plánoval útok na zápase futbalovej Bundesligy. Úrady tohto 24-ročného Sýrčana vyšetrujú tiež ohľadom podozrenia z členstva v IS a z konania v mene vysokopostaveného člena tejto džihádistickej skupiny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom