Islamský štát zverejnil video, popravil desiatky vojakov

Islamský štát
Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva sa vraždenie uskutočnilo 27. mája tohto roka. Foto: print screen YouTube.com

BEJRÚT 5. júla (WEBNOVINY) – Na internete sa objavilo video so zastrelením približne 25 sýrskych vojakov v starobylom meste Palmýra. Vraždenie pritom majú na svedomí militanti z teroristickej organizácie Islamský štát (IS), informovala dnes agentúra AP.

Na snímke zverejnenej v sobotu je vidno, ako sýrskych vojakov prevážajú v pikape z väzenia Tadmor v Palmýre do miestneho amfiteátru. V historickom divadle ich následne zastrelia mladí členovia IS, pričom podľa záznamu mali byť svedkami hromadného vraždenia stovky divákov.

Na základe videa nebolo možné overiť, kedy k poprave došlo. Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Londýne sa však vraždenie uskutočnilo 27. mája tohto roka. Agentúra AP v máji informovala o zabití desiatok sýrskych vojakov a štátnych zamestnancov, ktorí prišli o život po tom, čo džihádisti dobyli Palmýru.

Antické mesto Palmýra je zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nachádza sa v ňom niekoľko najrozsiahlejších a najlepšie zachovaných zrúcanín zo starovekej Rímskej ríše, napríklad chrámy, stĺporadia a divadlo.

Palmýra patrila k najdôležitejším kultúrnych centrám antického sveta a nachádza sa približne 215 kilometrov severovýchodne od sýrskej metropoly Damask.

https://www.youtube.com/watch?v=OKDw1Eyanyg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát