Ivanovičová ušla z mečbalov, po dráme zdolala Šarapovovú

Ivanovicova
Srbská tenistka Ana Ivanovičová oslavuje štvrťfinálový triumf nad Ruskou Máriou Šarapovovou na turnaji WTA v Cincinnati. Ohio, 16. augusta 2014. Foto: SITA/AP

CINCINNATI 17. augusta (WEBNOVINY) – Dve hodiny a 46 minút trvala sobotňajšia semifinálová dráma na ženskom tenisovom turnaji v Cincinnati so šťastným koncom pre Srbku Anu Ivanovičovú.

Nasadená deviatka Ivanovičová zdolala päťku „pavúka“ Rusku Mariu Šarapovovú 6:2, 5:7, 7:5. Srbka odvrátila dva mečbaly súperky za stavu 4:5 v treťom sete, ešte predtým odháňala nevoľnosť s pomocou fyzioterapeuta a napokon sa tešila zo štvrtého víťazstva nad Ruskou v dvanástom vzájomnom súboji.

Veľké finále so Serenou

Vo finále prestížneho podujatia Western & Southern Open s dotáciou 2 567 000 USD vyzve svetovú jednotku Američanku Serenu Williamsovú. Už teraz má 26-ročná rodáčka z Belehradu istotu, že sa posunie z 11. na 9. miesto vo svetovom rebríčku. V prípade finálového triumfu bude ôsma. Informuje o tom server WTA.

Súboj dvoch pohľadných hráčok mal čo ponúknuť aj po tenisovej stránke. Ivanovičová mala famózny vstup do zápasu. Prvý set vyhrala 6:2 a v druhom odskočila na 4:0 a viedla aj 5:2. Šarapovová sa spamätala a sériou piatich víťazných gemov otočila na 7:5. V treťom sete viedla znovuzrodená ruská tenistka 4:2, Ivanovičová vyrovnala na 4:4, ale potom šiesty raz prišla o podanie a Šarapovová servovala na víťazstvo.

Dostala sa k dvom mečbalom. Prvý odvrátila jej súperka víťazným forhendom a pri druhom urobila podávajúca hráčka chybu z forhendu. Potom prišli dve dvojchyby a nasledovalo vyrovnanie na 5:5. Ivanovičová sa dostala do psychickej výhody a potvrdila pri svojom podaní brejk na 6:5. Pri servise súperky využila druhý mečbal, keď drvivým bekhendom zatlačila súperku do bekhendového rohu a tá už nevedela odpovedať.

Boj do poslednej chvíle

„Bolo to veľmi tesné a veľký boj. V druhom sete som sa zle pohybovala a bola som príliš pasívna. Samozrejme, súperka osvedčila, že je veľká šampiónka a nikdy sa nevzdáva. V treťom sete bolo veľa brejkov a nepresností. Herne som sa však spamätala a som rada, že som našla cestu k víťazstvu,“ povedala Ivanovičová.

Sarapovova

„V druhom sete som sa returnami a bojovnosťou dostala do zápasu, ale nedotiahla som to do konca. Stretnutie som začala veľmi zle, bolo tam veľa chýb aj nedotiahnutých útokov. Je to však celé o tom, ako zápas ukončíte, nie o jeho začiatku. Mne dnes nevyšiel ani ten záver,“ priznala Šarapovová pre server tennis.com.

„Bol to krásny boj. Zrejme najlepší zápas a najväčšia dráma z celého roka,“ napísala na Twitteri bývalá americká tenistka Pam Shriverová. „Čestitam Ana Ivanovič,“ zablahoželal po srbsky víťazke jeden z jej bývalých trénerov, Austrálčan Darren Cahill.

Ivanovičová má v tomto roku na konte už 47 víťazných zápasov, najviac spomedzi všetkých hráčok na okruhu WTA. Do zbierky jej pribudli víťazné trofeje z Aucklandu, Monterrey aj Birminghamu. Teraz v Cincinnati môže získať pätnásty titul vo dvojhre v kariére. „Už tento postup do finále po dráme cez Šarapovovú jej môže veľmi pomôcť pred US Open,“ upozornil Brad Gilbert, ďalší z bývalých hráčov a teraz trénerov a tenisových analytikov.