Iveta Radičová nebude prezidentkou, politiku však neopúšťa

Radičová
Premiérka Iveta Radičová Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Pavol Frešo
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – Bývalá premiérka Iveta Radičová bude nestraníkom, ale to neznamená, že bude apolitická.

Ako povedala v piatok pre agentúru SITA, bude sa vyjadrovať k veciam verejným tak, ako to vždy robila.

„Bola som aktívny človek pred Novembrom 89, v Novembri 89. Nekachličkovala som kúpeľňu. Potom aj počas mečiarizmu,“ povedala s tým, že nikdy nebola apolitický človek a ani nebude apolitický človek.

„Ale straníčka som bola len raz, a to v SDKÚ-DS. Moja poloha straníckeho človeka sa končí,“ vyhlásila. Radičová zdôraznila, že z vrcholovej politiky odchádza, a to platí. „Na tom sa nič nemení,“ uviedla.

Na otázku, či to platí aj pre prezidentské voľby, povedala „platí to, vyjadrila som sa jasne a na tom nič nemením.“ Zároveň dodala, že nie je autorom titulku v piatkových novinách, že listom oznámila svoj odchod z SDKÚ.

„To vyplýva zo stanov SDKÚ-DS,“ uviedla. „Vyjadrujem sa jasne. Dochádza k totálnej zámene straníckosti a apolitickosti,“ konštatovala.

Radičová vo štvrtok poslala list do straníckej centrály SDKÚ-DS, že sa vzdáva funkcie podpredsedníčky strany a tiež členstva v strane.

Expremiérka Iveta Radičová by podľa poslanca NR SR za SDKÚ-DS a kandidáta na predsedu strany Pavla Freša mala jasne povedať, či chce založiť vlastnú stranu.

„V tomto by mala byť poriadny politik a povedať to zrozumiteľne všetkým ľuďom. Ja jej celkom dobre nerozumiem, či je to o vlastnej strane, či je to o občianskej angažovanosti, alebo treťom sektore. Nechcem o tom špekulovať. Ak politik niečo chce, mal by to jasne povedať,“ povedal pre agentúru SITA Frešo.

Pre neho sú Radičovej vyjadrenia ťažšie zrozumiteľné. Odchod, ktorý expremiérka oznámila vo štvrtok, považuje Frešo za zrelé rozhodnutie, ktoré urobila po vážnejších úvahách, čo aj dlhšie avizovala.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta RadičováPavol Frešo
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana