Izrael bombardoval vojenský objekt hnutia Hamas v pásme Gazy

Izrael
Foto: SITA/AP

JERUZALEM 7. decembra (WebNoviny.sk) – Izraelská armáda v reakcii na dva predchádzajúce ozbrojené incidenty bombardovala objekt militantného hnutia Hamas v pásme Gazy. Informovala agentúra AP.

Podľa vyhlásenia izraelskej armády bombardér pri pondelňajšom útoku zasiahol vojenské stanovište, ktoré patrí tejto islamistickej skupine kontrolujúcej oblasť Gazy. Agentúra AP nemá informácie o prípadných obetiach na životoch či zranených. Izrael ďalej oznámil, že útokom zareagoval na dva predchádzajúcej incidenty, keď extrémisti ostreľovali z Gazy izraelské armádne vozidlá rozmiestnené pozdĺž hraníc.

Pohraničná oblasť medzi Izraelom s Gazou bola pomerne pokojná i počas nedávnej tri mesiace trvajúcej vlny občianskych bojov medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi. Vyskytlo sa však niekoľko prípadov raketového ostreľovania a násilných potýčok, pri ktorých prišlo o život viacero Palestínčanov, dodala AP.

Počas 50 dní trvajúcej vojny medzi militantmi z hnutia Hamas a izraelskými ozbrojenými silami, ktorá vypukla vlani v júli, zahynulo 73 Izraelčanov a vyše 2200 Palestínčanov. Izrael viedol vojnu v Gaze ako reakciu na raketové útoky militantov. Ozbrojenci z Gazy počas vojny vystrelili na Izrael viac ako 4000 rakiet. Väčším obetiam na izraelskej strane zabránil len jeho účinný protiraketový systém.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Hamás