Izrael odpovedal na rakety, voči Pásmu Gazy uskutočnil nálet

Mesto Saná bolo terčom ďalších náletov, zabili desiatky ľudí
Nálety koalície arabských štátov pod vedením Saudskej Arábie pripravili v utorok o život ďalšie desiatky ľudí. Foto: SITA/AP

JERUZALEM 7. júna (WEBNOVINY) – Izraelská armáda uskutočnila v nedeľu v skorých ranných hodinách nálet na Pásmo Gazy, ako odvetu za nedávny raketový útok z tohto územia kontrolovaného militantným palestínskym hnutím Hamás.

Palestínska strana v uplynulých dvoch týždňoch vypálila z Pásma Gazy už tri rakety. Tá posledná dopadla do neobývanej oblasti v blízkosti mesta Aškelon na juhu Izraela, pričom nezapríčinila žiadne zranenia ani materiálne škody. Ku všetkým trom útokom z palestínskej strany sa prihlásila miestna skupina salafistov zvaná Omarove brigády, ktorá podporuje militantov z organizácie Islamský štát (IŠ).

Skupina vyhlásila, že jej nedávne útoky na Izrael boli prejavom solidarity s palestínskymi väzňami v Izraeli a tiež s jej členmi, ktorých väznia na území kontrolovanom Hamásom.

Omarove brigády sú dlhodobým protivníkom hnutia Hamás, ktoré však Izrael automaticky viní z akýchkoľvek útokov pochádzajúcich z Pásma Gazy. Izraelská vláda v nedeľu vyhlásila, že v súvislosti s poslednými incidentmi sa na čas rozhodla uzavrieť hraničné priechody do Pásma Gazy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom