Izraelská armáda počas razií zabila 15-ročného Palestínčana

Izrael
Izrael doteraz zatkol celkovo 330 ľudí vrátane 240 údajných členov militantného hnutia Hamás. Foto: SITA/AP

HEBRON, Západný Breh 20. júna (WEBNOVINY) – Izraelská armáda v piatok počas razií na Západnom Brehu zabila palestínskeho mladíka a zatkla ďalších 25 ľudí. Urobila tak počas domových prehliadok namierených na nájdenie islamistov, ktorí podľa židovského štátu stoja za únosom troch izraelských tínedžerov.

Obeťou razie sa stal 15-ročný Muhammad Dadín v dedinke Dara neďaleko mesta Hebron na Západnom Brehu. V oficiálnom stanovisku izraelských ozbrojených zložiek sa uvádza, že vojaci použili ostré náboje po tom, ako na nich zaútočili kameňmi a zápalnými fľašami.

Izrael
Foto: SITA/AP

Izrael doteraz v rámci pátrania po tínedžeroch zatkol celkovo 330 ľudí vrátane 240 údajných členov militantného hnutia Hamás. To podľa neho stojí za celým únosom. Dadín je už druhou palestínskou obeťou od začiatku razií.

Dvoch mladíkov vo veku 16 a jedného vo veku 19 rokov uniesli neznámi páchatelia 13. júna pri židovskej osade Guš Ecion medzi mestami Betlehem a Hebron. Palestínsky prezident Mahmúd Abbás skutok odsúdil ako pokus o destabilizáciu jeho administratívy. Zároveň skritizoval násilný postup Izraela pri hľadaní unesených mladíkov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mahmúd Abbás
Firmy a inštitúcie Izraelská armáda