Izraelská armáda zaútočila v Pásme Gazy na teroristickú organizáciu Hamas

Útoky v Pásme Gazy
Demonštranti sa snažia zakryť od slzotvorných plynov vystrelených izraelskými jednotkami pri hraniciach s Izraelom v pásme Gazy pri protestoch východne od pásma Chána Younis v južnom pásme Gazy v piatok 20. júla 2018. zdroj: SITA/AP Adel Hana

JERUZALEM 21. júla (WebNoviny.sk) – Izrael zaútočil na vojenské ciele v Pásme Gazy po tom, ako palestínski ostreľovači v piatok v pohraničnej oblasti zabili izraelského vojaka. Pri leteckom útoku zahynuli najmenej štyria Palestínčania, prevažne členovia hnutia Hamas.

Podľa izraelskej armády skupina „teroristov“ spustila paľbu na vojakov, pričom jeden z nich neskôr podľahol vážnym zraneniam. Je to pritom prvá obeť na strane izraelského vojska po mesiacoch násilností na hraniciach s Gazou.

Armáda následne podľa vlastných údajov zasiahla asi 25 cieľov Hamasu, vrátane skladov zbraní, riadiacich stredísk, výcvikových zariadení či pozorovacích staníc. „Hamas sa rozhodol pre vystupňovanie situácie a bude niesť zodpovednosť za svoje činy,“ vyhlásili.

Ministerstvo zdravotníctva Pásma Gazy informovalo, že pri útokoch zahynuli štyria Palestínčania, pričom Hamas potvrdil, že traja z nich boli jeho členovia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Hamás