Izraelská polícia vytiahla na Palestínčanov vodné delá

Násilnosti počas Dňa pôdy v Izraeli
Slzotvorným plynom, vodnými delami a obuškami v piatok zasiahla izraelská polícia proti tisícom palestínskych demonštrantov, ktorí vyšli do ulíc pri príležitosti takzvaného Dňa pôdy ako spomienky na zabitie šiestich Arabov izraelskými silami v roku 1976. Výsledkom nepokojov na viacerých miestach okupovaného Západného brehu bola hospitalizácia niekoľkých desiatok ľudí a taktiež zatýkanie ako dôsledok prísnych bezpečnostných opatrení Foto: SITA/AP

JERUZALEM 30. marca (WEBNOVINY) – Slzotvorným plynom, vodnými delami a obuškami v piatok zasiahla izraelská polícia proti tisícom palestínskych demonštrantov, ktorí vyšli do ulíc pri príležitosti takzvaného Dňa pôdy ako spomienky na zabitie šiestich Arabov izraelskými silami v roku 1976.

Izraelské jednotkyna Západnom brehu a v Pásme Gazy zastrelili jedného 20-ročného Palestínčana a zranili ďalších 51 ľudí.

Podľa predstaviteľov palestínskych nemocníc je výsledkom demonštrácií 318 zranených, z nich 51 postrelili príslušníci izraelskej armády. Jeden muž, ktorého zasiahla nádoba so slzotvorným plynom, je v kritickom stave.

Demonštrácie sa konali aj na hraniciach židovského štátu s Jordánskom a Libanonom.

V severoizraleskom regióne Galilea sa 30. marca 1976 konali masové demonštrácie proti plánom izraelskej vlády skonfiškovať pôdu na arabskom území. Výsledkom bola smrť šiestich ľudí, desiatky zranených a zatknutie stoviek ľudí.

Násilnosti počas Dňa pôdy v Izraeli
Foto: SITA/AP
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom