Izraelskí vojaci zastrelili dvoch palestínskych tínedžerov počas protestov na Pásme Gazy

Pásmo Gazy
Palestínski demonštranti na hranici pásma Gazy s Izraelom počas protestu. Zdroj: archívne, SITA/AP Adel Hana.

GAZA 8. februára (WebNoviny.sk) – Izraelskí vojaci v piatok počas protestov Palestínčanov pri oplotení medzi Izraelom a palestínskym Pásmom Gazy zastrelili dvoch palestínskych tínedžerov.

Palestínčania stále protestujú

Štrnásťročného Hassana Šalábího zastrelili priamo pri bezpečnostnej bariére, osemnásťročného Muhammada Ištívího približne v rovnakom čase na východe Gazy.

Informovalo o tom palestínske ministerstvo zdravotníctva, podľa ktorého ďalších 17 ľudí utrpelo pri streľbe zo strany izraelskej armády zranenia.

Palestínčania protestujú pri bezpečnostnom plote medzi Pásmom Gazy a Izraelom každý piatok už takmer rok, pričom jedným zo spúšťačov týchto protestov bolo minuloročné uznanie Jeruzalema za hlavné mesto Izraela zo strany Spojených štátov.

Tradičný útok streľbou

Izrael tradične na palestínskych demonštrantov útočí ostrou streľbou, a to aj napriek kritike zo strany medzinárodného spoločenstva či mierového hnutia v samotnom Izraeli.

Od začiatku pravidelných piatkových protestov v Pásme Gazy v marci 2018 zastrelili izraelskí vojaci už viac ako 190 Palestínčanov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom