Izraelský občan sa stratil v Gaze, má ho zadržiavať Hamas

Hamás
Členovia vojenského krídla palestínskeho hnutia Hamás, vládnuceho na Západnom brehu. Foto: Ilustračné foto SITA/AP

JERUZALEM 9. júla (WEBNOVINY) – Palestínske militantné hnutie Hamas už takmer rok zadržiava v pásme Gazy izraelského občana. S odvolaním sa na izraelského bezpečnostného predstaviteľa to vo štvrtok oznámila agentúra AP.

Zdroj povedal, že Izraelčan etiópskeho pôvodu prešiel cez hranice do pásma Gazy vlani v septembri, krátko po konci ozbrojeného konfliktu medzi Izraelom a palestínskymi militantmi v Gaze, a odvtedy ho zadržiava Hamas.

Izraelské médiá informovali o zmiznutí muža identifikovaného ako Babra Mengistu vo štvrtok po tom, ako bolo zrušené nariadenie zakazujúce zverejňovanie detailov o tomto prípade, uviedla agentúra Reuters.

Konštatovala však, že správy o mužovi sa rozchádzajú – niektoré médiá tvrdia, že ho zadržiava Hamas, pokým podľa ďalších nie je známe, kde sa muž nachádza a aký je jeho stav. Hamas sa k správam odmietol vyjadriť.

Zdroj, ktorý citovala AP, povedal, že nie je jasné, prečo muž vstúpil do Gazy, predpokladá sa však, že je duševne nestabilný. Predstaviteľ dodal, že Izrael nepokladá tohto muža za zajatca a že k prípadu pristupuje ako k humanitárnej záležitosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Hamás