J.K. Rowling vydá dvanásť príbehov zo sveta Harryho Pottera

Rowling
Spisovateľka J. K. Rowlingová. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 6. decembra (WEBNOVINY) – Britská spisovateľka J. K. Rowling zverejní prostredníctvom webstránky www.pottermore.com 12 nových príbehov zo sveta Harryho Pottera. Séria poviedok začne vychádzať od 12. do 23. decembra, pričom autorka chce novými príhodami osláviť predvianočný čas.

Jednu z poviedok údajne venuje nepriateľovi Harryho Pottera, Dracovi Malfoyovi. Tucet príbehov nadviaže na poviedku o čarodejnici Dolores Umbridge, ktorú Rowling zverejnila na spomínanom portáli na Halloween, teda 31. októbra.

Harry Potter
Foto: SITA/AP
J. K. Rowling

je jednou z najznámejších a najúspešnejších spisovateliek súčasnosti. Slobodnú matku, žijúcu zo sociálnej podpory, preslávila séria kníh o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorá sa stala vôbec najlepšie predávajúcou sa knižnou sériou.

Na celom svete sa z nej predalo viac než 450 miliónov výtlačkov a z Rowling sa stala multimilionárka, ktorú v roku 2010 redaktori najvýznamnejších britských magazínov vyhlásili za najvplyvnejšiu Britku.

Na základe príbehov o Harrym Potterovi vznikli rovnomenné filmy, v ktorých mladého čarodejníka, bojujúceho proti zlu v podobe krutého lorda Voldemorta, stvárnil Daniel Radcliffe. Rowling okrem toho pod pseudonymom Robert Galbraith vydala detektívky Volanie Kukučky a Hodvábnik.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel RadcliffeJ. K. Rowling