J. T. Bö sa stal víťazom vytrvalostných pretekov v Canmore, zo Slovákov bol najlepší Kazár

Johannes Thingnes Bö
Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö. Foto: archívne, SITA/AP

CANMORE 7. februára (WebNoviny.sk) – Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa stal víťazom skrátených vytrvalostných pretekov mužov na 15 km v rámci 7. kola Svetového pohára 2018/2019 v kanadskom Canmore.

Dvadsaťpäťročný Bö zvíťazil po bezchybnej streľbe a najrýchlejšom bežeckom čase s náskokom 2:10,2 min pred krajanom Vetlem Sjaastadom Christiansenom. Tretí skončil s odstupom 2:41,0 min Rus Alexander Loginov. Nízke teploty donútili organizátorov skrátiť vytrvalostné preteky z 20 na 15 km. Netrafená rana sa trestala 45 sekundami namiesto štandardných 60 sekúnd.

Bö ostal lídrom celkového poradia

Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö zvíťazil si na svoje konto pripísal už dvanásty triumf od začiatku sezóny 2018/2019. Zároveň nórsky biatlonista zostáva lídrom v celkovom poradí SP.

Prvé vytrvalostné preteky aktuálnej biatlonovej sezóny mužov sa v slovinskej Pokljuke skončili triumfom legendárneho Francúza Martina Fourcada. Sedemnásobný a úradujúci celkový víťaz Svetového pohára Fourcade sa však rozhodol vynechať zámorské zastávky v SP.

Kazár dvakrát minul na strelnici

Najlepší zo Slovákov bol Matej Kazár na 33. mieste s dvoma netrafenými ranami na strelnici. Martinovi Otčenášovi patrila 53. priečka, Tomáš Hasilla sa umiestnil na 80. pozícii a Michal Šíma skončil na 87. mieste.

Program 7. kola SP bude v piatok 8. februára pokračovať štafetami mužov (20.30 h SEČ) a žien (22.45 h SEČ). V sobotu 9. februára vyvrcholia súťaže rýchlostnými pretekmi mužov (20.20 h SEČ) a žien (22.45 h SEČ).